Tekneli ve Teknesiz Duşakabinlerin Farkı Nedir? - Ferah Dizayn

Duşakabinler banyo dekorasyonlarının en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Duşakabin modelleri, ihtiyaç doğrultusunda değişkenlik gösterebilmektedir. Kullanım alanlarına uygun olarak farklı boyut, tasarım ve modellerde hazırlanmakta olan duşakabinler, tekneli ve teknesiz duşakabin olmak üzere de iki gruba ayrılmaktadır. Tekneli ve teknesiz duşakabini birbirinden ayırmakta olan en önemli özellik tekneli duşakabinlerin daha büyük banyolarda, teknesiz duşakabin modellerinin ise daha küçük banyolarda çok daha rahat kullanılabilecek olmasıdır. Kişiler duşakabin seçerken, ortamın daralmamasına, kullanım avantajı sağlamasına ve kolay temizlenmesine dikkat etmeli ve seçimlerini bu doğrultuda belirlemeye özen göstermelidir.

Tekneli Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Tekneli duşakabin modelleri, günümüzde birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir ürün haline gelmiştir. Banyo dekorasyonlarının en gözde parçaları olan duşakabinler, kişilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekillenmeye başlamıştır. Geniş banyolu evlerde eşsiz ve asil bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayan tekneli duşakabin modelleri, dar alanlarda sıkışık bir görüntü ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Tekneli duşakabin modelleri de, teknesiz duşakabin modelleri gibi oval, kare ya da dikdörtgen şekillerde üretilebilmektedir. Tekneli duşakabin modelleri standart ölçülerde bulunabileceği gibi kullanım alanlarının ölçü ve uzunluklarına bağlı olarak özel olarak da üretilebilmektedir. Sizler de geniş ve büyük banyolarınızın havasını değiştirmek, eşsiz bir görüntüye sahip olmasını ve her zaman modern görünmesini sağlamak için tekneli duşakabin modellerini tercih edebilirsiniz.

Teknesiz Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Teknesiz duşakabin modelleri, duş teknesi olmadan paneller yardımı ile kurulmakta olan duşakabinlere verilen isimdir. Çok daha estetik, hijyenik ve modern bir görüntü elde edilmesini sağlayan teknesiz duşakabinler, genel olarak küçük ebatlarda ve dar banyolarda kullanılmaktadır. Oval, beşgen, kar ya da dikdörtgen gibi kullanım alanının ihtiyacı doğrultusunda şekillendirilebilen bu duşakabin modellerinin fiyatları da, ürünlerin boyutu kullanılan malzemelerin kalitesi ve istenilen ekstra özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Duşakabin Modelleri Fiyatları Nelere Göre Değişkenlik Gösterir?

Duşakabin modelleri, günümüzde sıklıkla tercih edilmekte olan banyo ürünleri arasında yer almaya başlamıştır. Banyoların boyut ve tasarımına bağlı olarak farklı modellere sahip olan duşakabin modelleri, kaliteli ve doğru malzemelerden üretildiğinde uzun süreler boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Duşakabin modellerinin fiyatları kişilerin istek ve taleplerine ek olarak, üretim sırasında kullanılan malzemelere bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Duşakabin boyutu, modeli, tasarımı, kalitesi, kullanılan malzemelerin kalitesi, kişilerin talep ettiği ekstra özellikler, duşakabinde tekne olup olmaması gibi çeşitli kriterler, duşakabin modelleri fiyatlarının belirlenmesini sağlamaktadır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.