Sürgülü Cam Balkon Nasıl Sökülür? - Ferah Dizayn

Sürgülü cam balkonlar, son zamanlarda en çok kullanılan seçeneklerden biridir. İnsanlar evlerinde daha geniş kullanım alanları var etmek için cam balkonları tercih etmektedir. Sürgülü cam balkonlar sayesinde yaz kış boyunca, istediğiniz gibi balkon keyfi yapabilirsiniz. Hatta balkonunuzda özgün bir dekorasyon yaratmanız da mümkün. Balkonunuz içerisinde bir bahçe var edebilirsiniz. Dilerseniz, sevdiklerinizle zaman geçirebileceğiniz minik bir kafe bile inşa edebilirsiniz. Bu aşamada sürgülü cam balkonlar da büyük bir önem arz etmektedir. Sürgülü cam balkonlarla ilgili de pek çok soru işareti bulunmaktadır. Sıklıkla sorulan sorulardan biri de elbette ki sürgülü cam balkon nasıl sökülür sorusudur. Cam balkon yaptıran kişiler, taşınma sırasında cam balkonlarını da götürmek isteyebilirler. Yeni evlerinde mevcutta olan sürgülü cam balkon sistemlerini kullanmak istemeleri mümkün. Bu gibi durumlarda da sökme işlemleri sanılandan çok daha kolay bir şekilde tamamlanmaktadır.

Sürgülü cam balkon sistemleri içerisinde pimapen veyahut alüminyum kasalardan destek alınmaktadır. Bundan ötürü montaj işlemleri de sökme işlemleri gibi kolay ve sorunsuzdur. Hızlı bir şekilde sürgülü cam balkonlarınızı sökebilirsiniz. Elbette bu işlemi yalnızca taşınma sırasında değil cam balkonunuzdaki sorunlardan ötürü de yapabilirsiniz. Bükülme, eğilme işlemlerine karşı yapacağınız sökme uygulaması sorunların kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bu aşamada işlemlere başlarken bir uzmandan destek almış olmanız faydalı olacaktır. Çünkü işlemlerin hasarsız ve hızlı bir şekilde tamamlanmasında uzmanların büyük bir yolu bulunmaktadır. Kendi başınıza yapmak istiyorsanız da cam balkonlara zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Elbette öncelikli olarak yapacağınız işlemleri bilmeli ve basamakları buna göre takip etmelisiniz.

Sürgülü Cam Balkon Sökülür Mü?

Sürgülü cam balkonlar sökülür mü sorusu çok kez soruluyor. Bu soruya olumlu cevap vermek de mümkün. Çünkü sizler kiracı olduğunuz eve cam balkon yaptırdıysanız o zaman dilerseniz cam balkonunuzu da yanınıza alabilirsiniz. Taşınmak istediğiniz zaman da cam balkonunuzu kullanmak oldukça kullanışlı olacaktır. Yeni evinizde de rahatlıkla sürgülü cam balkonunuzu kullanabilirsiniz. Estetik görünümüyle öne çıkan modelleri, yeniden değerlendirme şansınız olacaktır. Bu ürünleri dilerseniz depolama alanlarında, kış bahçelerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Verdiğimiz örnekler gibi daha birçok seçenek de bulunmaktadır. Sürgülü cam balkon modelleri yerinden çıkarılıp farklı alanlarda da kullanılmaktadır.

Sürgülü Cam Balkonlar Sökülüp Yeniden Kullanılır Mı?

Sürgülü cam balkon sistemlerinde en önemli noktalar camlar olarak bilinmektedir. Kullanılan camların tamamen olacak şekilde temperli olduğu bilinir. Yani tekrardan kesilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Sistemde bulunan sürgülü camın sökülmesi de bir hayli kolaydır. Zorlanmadan sökebilir ve yeniden montajı gerçekleştirilebilir. Ancak yeni bir eve taşındığınız zaman o evin ölçüsüne göre kesilmesi söz konusu değildir. Bundan ötürü yeni bir alana yerleştirmek istediğiniz zaman ölçüleri dikkate almanız gerekmektedir. Uygun olduğunuzdan emin olduğunuz zaman da sürgülü cam balkonunuzu zorlanmadan sökebilirsiniz. Kolayca sökülen cam balkon modelleri içerisinde sürgülü cam balkonlar da yer almaktadır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.