Oval Duşakabin Tekerleği Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Duşakabin tekerlekleri, duşakabin camıyla ray sistemi arasındaki köprüdür. Duşakabinin sağlam olması, kullanışlı hale gelmesi noktasında büyük bir önem arz etmektedir. Bundan ötürü duşakabin tekerleri zarar gördüğü zaman duşakabinin kullanımı da zorlaşmaktadır. Duşakabin tekerinin kırıldığı, yenilenmesi gerektiği zamanlarda da oval duşakabin tekerleği nasıl takılır şekilde sorular sorulmaktadır. Oval duşakabinler için özel olarak kullanılan tekerlerin, sorunsuz bir biçimde yerleştirilmiş olması önemsenmektedir. Bu aşamada özellikle zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü duşakabin tekerleri genel olarak aynı modeldedir. Bu da yerleştirilme işlemlerinin aynı şekilde yapılabilmesi anlamına gelmektedir. Elbette montaj aşamasında zorlanacağınızı düşünüyorsanız o zaman uzman desteğinden yararlanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Duşakabin tekerleği takacak olan tekerlerin montajı sırasında, öncelikli olarak eski montaj konumunu bulmanız gerekir. Eski montaj işleminin gerçekleştiği nokta üzerinden montajı kolayca tamamlayabilirsiniz. Diğer yandan duşakabin cam sınırlarıyla birlikte rayların tam arasına yerleştirebilirsiniz. Bu sayede duşakabin rayı ile uyumlu bir hale gelmesini sağlamış olursunuz. Oval duşakabin tekerleği alırken de mutlaka boyutlarına dikkat etmelisiniz. Çünkü boyutlarına dikkat etmediğiniz zaman montaj işlemini sorunsuz bir biçimde tamamlayamazsınız. Bunun yaşanmaması için eski oval duşakabin tekerlediğinizi örnek alarak yeni modeller temin edebilirsiniz.

Oval Duşakabin Tekerleği Montajı Nasıl Yapılır?

Oval duşakabin tekerleği montajını uzman çağırmadan yapmak niyetindeyseniz o zaman yeni bir tekerleğe ve tornavidaya ihtiyacınız olacak. Tornavidanız şarjlı olabileceği gibi manuel de olabilir. Bu aşamada duşakabin rayı üzerine yerleştirmeniz gereken tekerleklerin vida ile tutturulması gerekmektedir. Montaj işlemleri için de özellikle bazı aşamaların takip ediliyor olması önemlidir. Öncelikli olarak oval duşakabin içerisinde bulunan tekerleri çıkarmanız gerekmektedir. Tekerleklerin çıkarılmasının ardından yeni tekerlek üzerindeki vidayı sökmeniz beklenir. Sonrasında da tekerleğinizi iki ayrı parçaya bölmeniz gerekmektedir.

Vidayı sökerek ayırdığınız tekerleğin bir parçasını camın önüne koyabilirsiniz. Diğer parçasının da camın arkasında geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Vida boşluklarına denk geldiğinden emin olduğunuz parçaları da tornavida kullanarak vidalamanız gerekmektedir. İşlemin sonunda tekerleğin rahat bir şekilde hareket ettiğinden emin olmalısınız. Bunun için de ray boyunca hareket ettirmeniz doğru şekilde yerleştiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Harekette bir sorun görülmüyorsa o zaman diğer tekerleklerin montajını da bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Oval Duşakabin Tekerleği Fiyatları Nasıldır?

Oval duşakabin tekerleğinin değişimi, duşakabinde yaşanan açma kapama sorunlarından ötürü gerçekleştirilmektedir. Bunun için de elbette ki yeni bir tekerleğe ihtiyaç duyulmaktadır. Satın alma işlemi sırasında birçok kişi oval duşakabin tekerleği fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadır. Doğru bir sonuç alabilmek için de birçok detaya bakılmaktadır. Uygun fiyatlı seçimler yaparken modeller de gözden geçirilmelidir. Sizin için uygun fiyatlı olan seçeneklerde çeşitli modeller ve ürün sayısı bulmanız da mümkündür. Ancak fiyatların tekerlek sayısına ve modeline göre değişeceğini söylemek mümkündür. Bundan ötürü net bir şekilde bilgi vermek de doğru değildir. Seçenekleri inceleyerek fiyat performans ürünü olan oval duşakabin tekerleklerini seçebilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.