Oval Duşakabin Nasıl Sökülür? - Ferah Dizayn

Oval duşakabin nasıl sökülür tarzında soru işaretleriniz varsa, o zaman doğru bilgilerle buluşarak her birini ortadan kaldırabilirsiniz. Bilindiği üzere uzun bir müddet kullanılan duşakabinler, bir süre sonra, belirli nedenlerden ötürü yenilenme istiyor. Yenilenme işleminden önce de eski duşakabinin sökülmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde de oval şekildeki duşakabinlerin söküm işlemlerini tamamlanması önem arz ediyor. Gerekli işlemlerin tamamlanması için de bazı malzemelerin temin edilmesi beklenmektedir. Bunlar dübel, matkap, spatula, tornavida, bıçak gibi yardımcı malzemeler olarak görülmektedir. Söz konusu malzemeleri kullanarak söküm işlemlerine başlamanız mümkündür.

Oval Duşakabin Sökümü Nasıl Yapılır?

Oval duşakabin sökümü sırasında ilk olarak duş kabinini sökmek gerekmektedir. Cam kapıların ağır olmasından ötürü birilerinden yardım almanız önemlidir. Kabinin söküm işlemlerinin ardından da duşta bulunan deliklerin kontrol edilmesi istenir. Vidaların neden olduğu deliklerin kontrol edilmesi, deliklerin oldurulması şarttır. Ayrıca duşakabin çerçevesinde yer alan izlerin bıçak veyahut spatula ile kazınması da mümkündür. Silikonun kazınması için solventlerden de yardım alabilirsiniz.

Duşakabininizin zeminini de tercihlerinize göre değiştirmeniz mümkündür. Bunun için de aynı şekilde ustalık gerektiren adımların atılması gerekmektedir. Doğru malzemelerin kullanımı, iş güvenliği önlemlerinin alınmış olması da bu yüzden büyük bir önem arz etmektedir. Söküm işlemlerinin doğru şekilde tamamlanmasının ardından da artık yeni duşakabin dekorasyon işlemlerine başlayabilirsiniz.

Oval Duşakabin Sökümünde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Oval duşakabin sökümünde dikkat edilmesi gereken noktalar içerisinde öncelikli olan güvenliktir. Duşakabinin sökümü sırasında güvenlik önlemlerini almanız ve buna uygun bir şekilde hareket etmeniz beklenmektedir. Bu sırada hem duşakabinin söküleceği alana zarar vermemeniz hem de kendinize zarar vermemeniz önemsenmektedir.

Söküm işlemlerini görsel şemalardan destek alarak yaptığınızda, nasıl ilerleyeceğinizi anlamanız çok daha kolay olacaktır. Özellikle vidaların yerinden sökülmesi sırasında duşakabinin penceresinin sabitlenmesi ve düşmesine engel olması istenmektedir. Böylece sökümü yapılan pencerenin düşmesi, kırılması gibi riskler de ortadan kalkacaktır. İşlemlerin devamında spatula yerine kredi kartı gibi malzemelerden yardım almanız da mümkündür. Bu sayede zeminin zarar görmesi gibi istenmeyen durumları ortadan kaldırmanız kolaylaşacaktır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.