Oval Duşakabin Montajı Nasıl Yapılır? - Ferah Dizayn

Oval duşakabin montajı nasıl yapılır diye sorulduğunda, öncelikli olarak kullanılması gereken malzemelerden bahsedilmesi gerekir. Montaj sırasında kullanılacak parçaların temin edilmesi, uygulama aşamasına bu şekilde geçilmesi gerekir. Parçalar da kapılar, raylar, montaj vidaları, sabit paneller ve duvar dikmeleri olarak bilinmektedir. Duşakabinin ebatlarına ve kurulacağı alana göre hazırlanan bu malzemelerin kullanılmaya başlanması aşamasında da görsel yönlendirmelerden destek alınmaktadır. Çünkü bu şekilde çok daha iyi sonuçlar alabilir ve adımları doğru bir biçimde takip etme şansına sahip olabilirsiniz.

Oval Duşakabin Montaj Şeması Nasıldır?

Oval duşakabin montaj şeması içerisinde ilk olarak duvar dikmelerinin montaj işlemleri öne çıkmaktadır. Duvar dikmelerinin dik bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Küvet veyahut duş teknesi üzerine monte edilen duvar dikmelerinin yerleştirilmesinde su terazisi kullanılmaktadır. Vidalama işlemi sırasında da dübel ve uzun vidalardan destek alınması gerekmektedir. Montaj işlemlerine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de küvet ya da duş terazisinin su kontrollerinin yapılmış olmasıdır. Eğer bu aşamada bir bozuklukla karşılaşılırsa sorunun hızlıca giderilmesi gerekmektedir.

Sabit panellerin yerleştirilmesinin ardından ray sisteminin de kurulması gerekmektedir. Bunun için de rayların sabit panellerden birine takılması beklenir. Alt ve üst köşelerden takılan rayların ve sabit panel profillerinin u şeklinde kesiti olan tarafların birbirine denk getirilmesi gerekmektedir.

Bir tarafı sabitlenmiş panel takılan rayların kapıların birbirine karşılıklı olacak şekilde takılması gerekir. Yani kısaca rayların rayın tekerleklerin içerisine girmesi beklenir. Bu işlemin ardından da sabit panelin takılması gerekmektedir. Kabinlerin duvar dikmelerine sabitlenmesi işlemi de bu noktadan sonra kullanılmaktadır. Son olarak da vidalama ve silikon işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

Oval Duşakabin Montajı Sırasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Oval duşakabin montajı sırasında nelere dikkat etmek gerekir sorusunun cevapları birden fazladır. Bunlardan ilki, elbette ki montaj sırasında kullanılan malzemelerin kalitesinden emin olmaktır. Böylece yapılan montaj işleminin sonunda başarılı ve konforlu bir ortam yaratmış olmanız mümkündür.

Bunlara örnek vermek gerekirse, montaj işleminin sudan etkilenmemesi gerekmektedir. Köşelerin silikonlama işleminin kusursuz bir şekilde tamamlanması, duşakabinin teraziye alınması beklenmektedir. Aynı zamanda, duşakabinin alt küvet ayaklarının sabitlenmesi önemli bir husus olarak görülmektedir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.