Ofis Cam Bölme Sistemleri Nasıl Kurulur? - Ferah Dizayn

Bölme duvarlar, insanların var olduğu zamanlardan bu yana ihtiyaç duyulan temel yapılardan birisidir. Zamanla gelişen estetik algılar, bölme duvarların daha estetik bir hal almasında rol oynamıştır. Ofislerde, evlerde cam içi bölme duvarlar kullanılmaktadır. Bu sayede hazırlanan cam duvarlar, daha iyi bir görünümle bir araya gelmenizi sağlamaktadır. Ortamın daha şık ve modern bir dokunuşla buluşmasında da önemli bir etkisinin olduğu bilinmektedir. Ofis bölmeleri arasında yer alan modellerden birisi elbette ki cam bölmeler olarak geçmektedir. Bir kişi ne zaman ofis gibi ortamları bölmek istese ilk önerilen seçenek de sürekli olarak cam bölmelerdir. Elbette sıklıkla önerilen bu cam bölmeler için nasıl yapıldığıyla ilgili soru işaretleri de ortaya çıkmaktadır. Pek çok kişi ofis cam bölme nasıl kurulur şeklinde sorular sormaya devam etmektedir.

Öncelikli olarak cam bölmelerin kullanım amaçları dikkate alınmalıdır. Cam bölmeler iş yerlerinde bulunan metrekarenin en iyi şekilde kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ofisinizi bölümlere ayırmak istediğiniz zaman etkili olan bölme çeşitlerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Camda bulunan şeffaflık özelliği daha rahat bir ofis ortamına sahip olmanızı sağlamaktadır. Diğer yandan ortamda çok daha rahat, nefes alan alanlar oluşturmuş olursunuz. Dönemin en çok tutulan ofis bölmeleri içerisinde de elbette ki cam bölmeler yer almaktadır.

Ofis Cam Bölme Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cam bölme montajı yapılırken öncelikli olarak ölçüyle ilgili ayarlamalar yapılmaktadır. Hazır olan cam bölmeler profil içerisine yerleştirilmektedir. Sonrasında da var olan kenarları sıkıştırılmaktadır. Ortamın hava almasının sağlanması için özel olarak kauçuk filtreler sıkıştırılmaktadır. Bu da hava almasını engelleyen bir yöntemdir. Hazır bir şekilde montaj yapılacak olan kısma getirilen cam bölmeler numaralandırılmaktadır. Numaralandırılma şekline göre açılırken montaj yapılacak olan yer temizlenmektedir. Hazır olan cam bölme sistemleri sırasına göre çevre profillerinin üzerine yerleştirilmektedir. Kapı konulacak olan yerler boş bırakılarak montaj yapılmaktadır. Bu sistem içerisinde alüminyum ofis bölme profilleri de aynı renge sahip olmaktadır. Oval ve dikey olan kısımlarda kapı kasaları doksan derecelik eğimle kesilmektedir. Bu şekilde de davana ve duvara montaj yapılmaktadır.

Ofis Cam Bölme Her Alanda Kullanılabilir Mi?

Cam bölme kısımları ofisler için oldukça kullanışlı olan yapılardır. Hemen herkes tarafından tercih ediliyor olması da memnuniyet barındırdığı göstermektedir. Uzun zamandır kullanılan ve sağlamlığı test edilmiş olan özel ürünlerden biri olduğunu söylemek de mümkündür. Kullanılan mekanların dar veyahut geniş olmasını istiyorsanız da ofis cam bölmeleri buna uygun olacak şekilde hazırlatabilirsiniz. İstediğiniz detaylara uygun olacak şekilde, titizlikle hazırlanan cam bölme seçenekleri ofisinizin daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Bu sayede daha dar bir ofisiniz olsa bile etkili sonuçlar almış olursunuz. Çok kısa bir süre içerisinde hazırlanması mümkün olan ofis duvar bölmeleri, dilediğiniz mekanın genişlemesinde de etkili olacaktır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.