Menteşeli Duşakabin

Teknesiz Lüks Duşakabin

Duşakabinler için birçok farklı sistem mevcuttur. Yaygın olarak kullanılan duşakabin sistemlerinden biri menteşeli duşakabin olarak bilinmektedir. Eğer tercihiniz bu tip bir sistemden yanaysa, firmamız ile kolayca iletişime geçebilir ve istediğiniz gibi bir menteşeli duşakabin sistemine evinizin banyosunda sahip olabilirsiniz.

Menteşeli Duşakabin Seçenekleri

Menteşeli duşakabin modelleri birbirinden farklı yapılardadır. Menteşelerin yapısı modeli belirlemektedir. Sürgülü duşakabin modellerine göre daha az tercih edilse de menteşeli duşakabin modelleri de şık bir görünüm sunabilir.  Menteşeli duşakabin, kapı dışa doğru açılacağı için geniş banyolara uygun olan modellerdir. Çünkü kapının dışa doğru açılabilmesi için banyoda en azından 80-100 cm civarı bir fazladan alana ihtiyaç duyulacaktır. Eğer banyonuz bu şartı yerine getiriyorsa, bizimle iletişime geçerek istediğiniz menteşeli duşakabin modelini banyonuza monte ettirebilirsiniz. Eğer çok şık bir görüntü istiyorsanız, menteşeli cam duşakabin seçenekleri uygun olacaktır. Camın şıklığını, renk ve desen seçimleri ile iyice artırabilirsiniz.

Nokta ve Boy Menteşe

Menteşeli sistemlerde genel olarak iki farklı menteşe tipi kullanılmaktadır. Nokta menteşeli duşakabin veya boy menteşeli duşakabin seçenekleri arasında işlev açısından dikkate değer bir fark söz konusu değildir. İki tip menteşe de kapının açılıp kapanmasına yönelik çalışır. Fakat menteşeler, birbirinden farklı dokulara, görüntülere ve renklere sahiptirler.

Boy menteşeler, kapının panele tutunmasını sağlayan kısmı boydan boya kaplamaktadır. Böylece, duşakabinin çerçevesi ile uyumlu bir görüntüye kavuşturur. Bu menteşe sistemi, en ağır camları bile taşıyabilmektedir.

Nokta menteşeli duşakabin ise farklı bir sisteme sahiptir. Boy menteşeli duşakabin modellerinin aksine, nokta menteşeler paneli boydan boya kaplamaz, eşit aralıklar ile iki menteşe, dört menteşe veya altı menteşe yerleştirilir. Bu şekilde de yine dayanıklı ve hoş görünen bir duşakabin modeline kavuşabilirsiniz. Eğer kararsızsanız, iletişime geçmeniz halinde Ferah Dizayn olarak size seçiminizde yardımcı olabiliriz.

Diğer Ürünlerimizi görmek için tıklayınız

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.