Küçük Banyolar İçin Duşakabin Önerileri - Ferah Dizayn

Küçük bir banyonuz varsa ve dar banyo duşakabin modelleri arasından seçim yapmanız gerekiyorsa bilinçli hareket ettiğinizden emin olmalısınız. Model seçimlerinizi kullanırken banyo alanınızın en yüksek düzeyde olması önemlidir. Ayrıca banyonuzun geniş ve ferah görünmesini sağlayacak detaylar kullanmalısınız.

Küçük banyolar için duşakabin modellerinden söz etmek gerekirse de oval duşakabin seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Küçük banyolarda kullanılan oval modeller, daha şık bir seçenektir.

Özellikle banyonun daha geniş görünmesini sağlaması nedeniyle öne çıkmaktadır.
Küçük banyolarda kullanılan duşakabinler köşe duşakabin olarak de seçilmektedir.

Dar banyolarda kullanılan en iyi seçeneklerden birisidir. İki duvar arasına monte edilen bu modelde, banyoyu en iyi şekilde dekore edebilirsiniz. Banyonun kullanışlı hale gelebilmesi için kullanabileceğiniz daha birçok modelin de bulunduğunu söylemek mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise banyo düzeninin nasıl olacağıdır.

Küçük Banyolar İçin Duşakabin ÖnerileriKüçük banyolarda duşakabin yerden tasarruf etmek amacıyla köşeli olmalıdır. Böylece geriye kalan alanı daha iyi bir biçimde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yarım yuvarlak duşakabin modelleri de sevilerek kullanılmaktadır. Köşelerin yumuşak görünmesini sağlarken banyoda fazladan alan kalmasını sağlayacaktır.

Düz duşakabinler modern görünümü nedeniyle çokça sevilmektedir. Sizler de duvara doğru sıkıştırılacak şekilde monte edilen duş duşakabin seçeneklerini kullanabilirsiniz. Böylece banyonuzda daha fazla hareket alanı elde etmiş olursunuz. Dar bir alanda kullanabileceğiniz en iyi modeli seçerken banyonuzun şeklini de göz önünde bulundurmalısınız.

Küçük Banyolarda Duşakabin Seçimi

Alanı dar bir banyoya sahipseniz doğru seçimler yaptığınızda kullanışlı ve ferah bir banyo elde etmiş olursunuz. Ancak unutmamak gerekir ki küçük banyo dekorasyonları her zaman daha zordur. Bu yüzden banyo dekorasyonlarının iyi planlanması önemlidir. Sizler seçimlerinizi yaparken öncelikli olarak duşakabin için duvarları kullanmaktan başlamalısınız.

Duşakabinlerin bir bölümünde yer alan duvar sayesinde fazladan alan elde edebilirsiniz. Ayrıca duşakabin cam kaplama olduğunda ferah bir ortam sağlayacaktır. Duşakabin için belirlediğiniz alanın banyonun küçük bir köşesi olmasına da dikkat etmelisiniz. Böylece banyoda hareket alanınızı da kısıtlamamış olursunuz.
Seçimlerinizi yaparken duşakabin modellerinin kullanışlı olması kadar göze hitap etmesi de önemlidir. Boyutları küçük olan duşakabin için mermer, iç yüzey gibi noktalarla bütünlük elde edebilirsiniz. Böylece sağlamış olduğunuz bütünlükle daha geniş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Banyonuzun olduğundan büyük görünmesi için ise duşakabin camlarını yüksek kullanabilirsiniz. Böylece daha geniş bir görünüm edebilir, ışığın banyonun içerisine tamamen yayılmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Küçük Banyolar İçin Dekorasyon Önerileri

Metrekaresi küçük bir banyoya sahipseniz dekorasyon sırasında duş alanını geniş tutabilirsiniz. Pek çok kişi küçük banyolarda kullanışlı duşakabin modellerini tercih etmektedir. Bu noktada ise kare veyahut dikdörtgen modellerin aksine çeyrek duş kabinlerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca duşakabin modelleri hakkında bilgi sahibi olmanız, daha kolay ve doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. Duşakabin alanının geniş görünmesi için ise duş teknesi kullanmamalısınız. Duş kabininin zeminle bitişik olması, sahip olduğunuz alanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca dekorasyon açısından bakıldığında da çok daha fazla sevilmektedir.
Küçük banyo tasarımlarında ferah bir ortam elde etmek için duvarları da doğru kullanmalısınız. Duvar dekorasyonunda renk, desen gibi detayları göz ardı etmemelisiniz. Çünkü bir banyonun havasını etkileyen en büyük faktör duvarlarıdır. Sizler duvarlarda modern değişiklikler yaptığınız zaman banyonuz çok daha geniş ve ferah bir görünüm elde edecektir.

İşlemler bittiği zaman şaşıracağınız bir etkisinin olacağından emin olabilirsiniz. Küçük bir banyonuz varsa duvarları beyaza boyamaktan kaçınmamalısınız. Beyaz duvarlar, karanlık banyoların daha geniş görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca yalnızca duvarları değil zemini de beyaz kullanabilirsiniz.
Küçük banyolarda lavabo için ayrılan alanın kullanışlı olması da önemlidir. Banyonun lavabosunu değiştirebileceğiniz gibi dilerseniz banyo dolabını da değiştirebilirsiniz. İlk adım ise elbette ki banyo dolabını değiştirmek olmalıdır. Banyo dolaplarınız küçük ve kullanışsız olabilir. Bu durumda duvara monteli olan dolapları kullanabilirsiniz.

Böylece sahip olduğunuz alanın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.