Kompakt Duşakabin Bataryası Nasıl Sökülür? - Ferah Dizayn

Kompakt duşakabin bataryasının çeşitli söküm yolları mevcuttur. Bu işlemler için belirli tamir firmaları mevcut olsa da usta olmadan da kompakt duşakabin bataryasının söküm yollarını bulabilmektesiniz. Bu yazımızda kompakt duşakabin bataryasının sökülme yollarından bahsedeceğiz.

Kompakt Duşakabin Bataryası Söküm Yolları Nelerdir?

Kompakt duşakabin bataryasını söken belirli firmalar ve ustalar bulunmaktadır. Ama ustalar olmadan da bu söküm işlemini gerçekleştirebilmektesiniz. Peki, bu kompakt duşakabin bataryası nasıl sökülür? Bu söküm işlemine başlamadan önce almanız gereken birkaç önlem bulunmaktadır. Öncelikle, evin içerisinde bulunan banyo ve tuvaletlerdeki ana su vanalarının kapatılması gerekmektedir. Daha sonrasında banyo bataryasında bulunan spiral borusunu sökmeniz gerekmektedir. Bu spiral borusu el yardımıyla sökülebilmektedir. Banyo bataryasında bulunan spiral duş hortumu çok fazla sıkışıksa, bir pense yardımıyla söküme devam edebilirsiniz.
Penseyle saat yönünün tersine doğru çevirerek açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Banyo bataryalarında yan bağlantılar bulunmaktadır. Bu yan bağlantılarda belirli araç gereçlerle açılmalıdır. Bu araç gereçler, kurbağacık anahtar olabilir veya İngiliz anahtarı ya da boru anahtarı yardımıyla saat yönünün tersine doğru çevrilerek açılabilir. Bu söküm esnasında dikkat edilmesi gereken unsur, yan bağlantıların teker teker sökülmemesidir. Birazcık soldan, birazcık da sağdan gevşetilerek açılmasında fayda olacaktır. Daha sonrasında söküm işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Kompakt duşakabin nasıl sökülür sorusu böyle cevaplanmaktadır. Bu işlemler sırasında bir sıkıntıyla karşılaştığınızda bir usta tarafından yardım almanızda yarar vardır. Çünkü, kompakt duşakabin bataryası hassas bir yapıya sahiptir. Bu yüzden tamir sırasında belirli hareketlerin yanlış uygulanması zarar verebilir.

Duşakabin Batarya Tamiri ve Onarımı Nasıl Yapılır?

Kompakt duşakabin batarya sökümü yapıldıktan sonra, bataryanın değişimi ve onarımı mevcuttur. Bunu yapan firmalarla iletişime geçebilir ve duşakabin bataryalarınızın tamirini ve değişimini yapabilirsiniz. Kompakt duşa kabin bataryası nasıl sökülür sorusunu yukarıda cevaplandırdık. Tamir ve onarım işleri içinse teknik destek almanızda faydalar olacaktır. Belirli firma ve kurumlar bu işlemleri gerçekleştirmektedirler. Kompakt duşakabin batarya tamiri işlemleriniz için bu firma ve kurumlarla iletişime geçebilir ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Kompakt duşakabin bataryaları belirli sebepler yüzünden arızalanmakta ve çalışmalarında aksaklıklar göstermektedir. Bu yüzden kompakt bataryaların sorununun tespitinin yapılması ve o doğrultuda tamir ve onarımın yapılması gerekiyor. Teknik destek alarak duşakabin bataryalarınızın sorununu tespit edebilir ve onarımını sağlayabilirsiniz. Tamir ve onarım işlemlerinden sonra duşakabinlerinizi eskisi gibi rahat bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.