Güvenli ve Estetik Bir Tercih İçin Cam Korkuluklar - Ferah Dizayn

Cam korkuluklar, yeni dönem mimarisinde olmazsa olmazlardan biri olarak bilinmektedir. Barındırdığı şıklık, modern görünüm ile öne çıkmaya devam etmektedir. Zarif bir yapısının olmasının yanı sıra doğa ile iç içe olmayı sevenler için en uygun sistemdir. Hemen herkesin alışkın olduğu betonarme yapıların boğucu ağırlığından kurtulmayı sağlamıştır. Camın şeffaf olmasından ötürü daha sıcak bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Ek olarak cam korkuluklar, ısıyı içine çekmezler. Bu da küresel olan ısınmaya engel olmaktadır.

Cam korkuluklar farklı birçok alanda kullanılabilinmektedir. Merdivenlerde, balkonlarda ve teraslarda cam korkuluklardan destek alınmaktadır. Doğayla iç içe olmanın huzurunu yaşamak isteyenler için en doğru seçimlerden biridir. Manzarayla bir bütün gibi hissetmenize yardımcı olmaktadır. Diğer yandan cam korkuluk, temperli olan camın, aynı ebatta olan iki cam arasına yerleştirilmesiyle hazırlanmaktadır. Bu şekilde gerekli olan bölge üzerine monte edilmektedir. İşlem sırasında da paslanmaz ve alüminyum malzemelerden destek alınmaktadır.

İki cam arasına koyulduğundan söz ettiğimiz temperli cam, güçlendirilmiş cam olarak da isimlendirilmektedir. Hatta birçok yerde güvenlik camı şeklinde geçmektedir. Normal camlara göre kırılmaya karşı dayanıklılık sahibidir. Kırıldığı zaman küçük parçalara ayrılmamaktadır. Bu da camın kırılması halinde yaşanan problemlerinin önünü almanıza yardımcı olmaktadır. Güçlü, emniyetli olan cam korkuluklar, dayanıklılık özelliğine sahiptir. Camın şeffaf bir yapısının olmasından ötürü de çevre dostu olarak bilinir. Bu yüzden de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Cam Korkuluk Modellerinin Kullanım Alanları

Cam korkuluklar, istenilen noktaya sorunsuz bir biçimde monte edilir. Bundan ötürü hemen her aşanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Balkonlar, teraslar ve havuz gibi alanlarda kullanılmaya devam edilmektedir. Özellikle özel olarak üretilmesinden kaynaklı olarak her alana uyum sağlamaktadır. Standart boyutları yoktur. Cam korkuluk modellerini incelediğiniz zaman farklı renk seçeneklerinin olduğunu da görebilirsiniz. Zengin tasarımlarının bulunmasının yanında boyutunda da değişimler söz konusudur. Dayanıklı ve güvenli seçenekleri oluştururken avantajları sanılandan çok daha fazladır. Masrafsız bir kullanımı söz konusudur. Estetik, şık ve zarif olan cam korkuluk modelleri yeni dönem dekorasyonlarıyla uyum içerisindedir. Modern mimarinin ayrılmaz bir bütünüdür.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.