Giyotinli Cam Nedir? - Ferah Dizayn

Giyotinli Cam Nedir

Giyotin cam sistemi genel olarak cam balkon yaptırmak isteyen kişilerin merakla giyotinli cam nedir olarak online platformlarda araştırma yapmasına zemin oluşturur. Zira bu balkon sistemleri ülkemizde yeni bilinmektedir. Uzaktan kumandalı veyahut motorlu olarak uygulanan bu giyotin cam sistemlerinde toplam 2 adet panel yer alır. Bu panellerden biri hareketli olabiliyorken diğeri ise sabittir. Ayrıca giyotin cam sistemleri 3 veya 4 panelli olarak ta üretilmektedir. Bu şekilde üretilen panellerin bir tarafı sabit iken diğer 2 paneli de hareketli olabiliyor. Bu nedenledir ki bu sisteme hareketli küpeşte de denilmektedir.

Hareketli küpeşte veyahut bir diğer ismiyle giyotinli cam sistemi, genel olarak restoranlarda, kafelerde ve sosyal alanlarda ve yaşam kampüslerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Giyotin cam sistemlerinde genel olarak ısıcam veya tek cam tercih edilir. Lakin sıklıkla ısıcam uygulaması yapılmaktadır.

Giyotin Cam Sistemi Nelerde Kullanılır?

Giyotinli cam sistemi genel olarak herkesin sıklıkla gittiği kafe ve restoran gibi alanlarda aynı zamanda sosyal alan ve tesislerde kullanılmaktadır. Bir diğer yandan sadece bu sosyal alanlarda değil düğün salonları, teraslarda, kış bahçesi gibi alanlarda da bu hareketli küpeşte denilen sistemlerden yararlanılır. Futbol statlarında da giyotinli cam kullanılır. Bu cam sisteminin sıklıkla tercih edilmesinin en önemli nedeni hiç kuşkusuz ki kullanılan alanlarda güvenliğin daha kolay oluşabilmesine olanak sağladığıdır.

Aynı zamanda iklimlendirme ve kullanım kolaylığını da sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Giyotinli cam sistemlerini klasik olarak bildiğimiz camlardan ayıran belli başlı özellikler olsa da birbirine yakın olan özellikleri de bulunmaktadır. Elbette bu iki cam sistemini ayıran en büyük fark giyotinli cam sisteminin çalışma özelliğidir. Ayrıca giyotinli cam sistemleri kullanıldığı alanlara çift yönlü de açılabilir olma şansı sunmaktadır.

Giyotin Cam Balkon Sistemi Yaptırmanın Avantajları

Giyotinli cam balkon sistemi günümüzde özellikle kış bahçesi veyahut kapalı terasların oluşturulmasında sağlamış olduğu estetik ve modern görünüm büyük önem taşır. Aynı zamanda giyotinli cam sistemi modifiye edilerek te oluşturulduğu için her mekana uyum sağlayabilmekte ve emniyet ve güvenlik açısından tercih edilmektedir. Bu giyotin cam sistemi motorlu olarak üretilmekte ve uzun seneler ilk günkü gibi kullanılabilmektedir.

Giyotinli cam sistemi kişinin isteği doğrultusunda motorlu veyahut manuel olarak ta tasarlanmakta ve üretimi yapılmaktadır. Diğer cam balkon sistemlerine nazaran rüzgar ve olumsuz tüm hava şartlarına göre dayanıklılık sağlayan ürünlerdir. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın kişilerin görüş alanlarını olumsuz etkilememektedir. Bu sistemi yaptırmanızın en büyük avantajı da hiç kuşkusuz ki kışın soğuktan yazın ise aşırı sıcaklardan etkilenilmemesini sağlamaktadır. Yalıtımı tam olarak sağladığı için kişiye konforlu yaşam alanı sunar.  Kullanım alanlarına göre butonlu veya uzaktan kumandalı çalışma sistemi bulunur.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.