Eski Duşakabin Nasıl Sökülür? - Ferah Dizayn

Eski duşakabin sökme işlemi konusunda kendiniz de işlem yapabilirsiniz. Bu süreçte neler yapabileceğinizi adım adım sizlere hemen aktaracağız. Bu süreçte dediklerimizi adım adım izlerseniz duşakabininizi hemen sökebilirsiniz;
İlk olarak duşakabini sökmeniz gerekiyor. Burada cam kapıları tek tek çıkarmanız lazım. Cam kapıların ağır olabileceği tehlikesine karşı en az iki kişi yapmanız daha iyi olacaktır.
Duş kabinini sökme işleminden hemen sonra duşta yer alan vidalara bağlı deliklerin olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Burada duşunuzu sabitlemek adına vida kullanıldıysa bu delikleri doldurmanız gerekiyor.
Duş kabininin çerçeve izini duvar veya duş teknesi üzerinden kazıma adımına geçin. Bunun için bıçak, spatula gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Kullandığınız bıçağın paralel olması çok önemli. Titiz olmazsanız yüzeye zarar verebilirsiniz.
Aynı zamanda daha önce kart gibi kullandığınız ürünler varsa kazıma işleminde kullanabilirsiniz.
Duşakabininizin montajı sırasında yapıştırmak adına silikon malzeme kullanılmıştır. Bu malzemeleri spatula ile kazımakta zorlanıyorsanız daha konforlu bir çözüm için solventleri de kullanabilirsiniz.
Duşakabin sökme işlemi sırasında daha sonra gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Yeni duşakabininizi de monte edebilirsiniz. Bu işlemler sırasında çok dikkatli olmalısınız. Çünkü duşakabin sökerken kaliteli işçilik yapmak istiyorsanız özellikle söktükten sonra kazıma işlemini çok iyi yapmanız lazım. Bu süreçte bazı videolar da izleyebilirsiniz. Banyonuzda yenilik istiyorsanız kısa süre içinde hemen duşakabininizi sökme işlemini yapabilirsiniz.

Eski Duşakabin Sökerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eski duşakabin sökme işlemi sırasında öncelikle camlar tek başına sökülemeyebilir. Bu nedenle taşıma sırasında birinden yardım almanız çok iyi olur. Bu sayede kolayca işlemlerinizi yapabilirsiniz. Duş kabini yerinden söktüğünüzde vida deliklerini de gidermeyi unutmayın. Ardından çevrede yer alan izleri de spatula ya da bıçak yardımı ile kazıma işlemini yapabilirsiniz. Ancak kazıma işlemi sırasında paralel işlem yaparak yüzeye zarar vermemeye çalışın.
Silikon malzemeleri kazırken de eski kartlar sayesinde yüzeye zarar vermeden işlem yapabilirsiniz. Kendi başınıza eski duşakabini sökme sürecinde bu adımları izlerseniz sorunsuz olarak kısa süre içinde hemen işlem yapabilirsiniz. Burada takıldığınız bir nokta olursa hemen bize sorarak işlem yapabilirsiniz.
Eski duşakabin sökme işlemi toplamda 1-2 saat gibi bir sürede ortadan kaldırılabilir. Tüm noktalarda dikkat edilmesini belirttiğimiz noktalara bakarsanız hiçbir problem olmadan duşakabinlerinizi hemen sökebilirsiniz. Duş kabini sökerken çıkardığınız malzemeleri de geri dönüşüm için kullanırsanız çevre dostu bir işlem yapmış ve çevreye zarar vermemiş olursunuz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.