En Trend Duşakabin Modelleri - Ferah Dizayn

Son dönemlerde sevilerek kullanılan duşakabin modellerine baktığınız zaman dikdörtgen, oval, kare, iki duvar arası gibi pek çok seçenek olduğunu görebilirsiniz. Bu seçeneklere ek olarak teknesiz duş, sürgülü duş gibi modellerle de karşılaşabilirsiniz. Seçim yapmanız gerektiğinde ise modern dekorasyonların öne çıkmasıyla beraber banyolar duşakabin modellerinin de öne çıktığını unutmamalısınız.

Aynı zamanda su problemleriyle, giderde tıkanmalarla uğraşmak istemiyorsanız seçimlerinizi teknesiz duşakabin modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Özellikle temizlik açısından bu modeller çok daha kullanışlıdır. Ek olarak konforunuz için oturmalı duşakabin modellerini inceleyebilirsiniz. Estetik detaylara önem veriyorsanız da seçimlerinizi modern duşakabin modelleri arasından yapabilirsiniz. Tüm bu seçimleriniz sırasında ise özellikle banyo genişliğini, darlığını dikkate almalısınız. Böylece duşakabin ebatları, renkleri ve desenleri açısından beklentilerinize uyum sağlayacak seçimler yapmış olabilirsiniz.

En Trend Duşakabin Modelleri
Düz duşakabin modellerine ek olarak pek çok kişi seçimlerini modern tasarımlardan yana kullanmaktadır. Bu seçeneklere örnek olarak da kumlu cam, çizgili cam gibi modeller gösterilmektedir. Sizler de banyonuzda eşsiz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız tarzınıza, dekorasyonunuza uyum sağlayacak modelleri inceleyebilirsiniz.

Son dönemlerde en çok tercih edilen duşakabin modelleri ise cam duşakabinler olarak bilinmektedir. Özellikle damperli cam duşakabinler dayanıklı oluşu sayesinde öne çıkmaktadır. Sıkça tercih edilen modellerden bir diğeri de katlanabilir duşakabinler olarak bilinmektedir. Küçük bir banyonuz varsa seçimleriniz katlanabilir duşakabin modellerinden yana kullanmalısınız.

Ek olarak kullanım kolaylığı için duş teknesiz modelleri seçebilirsiniz. Böylece banyonuz için daha farklı bir ortam oluşturmuş olursunuz. Son zamanlarda daha zarif ve etkileyici bir görünüm için siyah duşakabin modelleri de ilk tercihler arasındadır. Sizler de tercihlerinizi bu modellerden yana kullanabilirsiniz.

Duşakabinlerin Faydaları Nelerdir?

Duşakabin, banyo içerisinde banyo dolaplarının, aynanın ve zeminin rengi ile bir bütünlük yakalamaktadır. Bu sayede banyodan içeriye girdiğiniz zaman çok daha estetik ve etkileyici bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Dekorasyonunuzun tamamlanması açısından da duşakabinler büyük bir öneme sahip olmaktadır. Duşakabin kullanımın faydaları içerisinde konfor da yer almaktadır. Sizler banyoda duş alırken, camlı bir bölmenin içerisinde olacağınızdan etrafınızdaki eşyaların suyla temas etmesini engellemiş olursunuz. Özellikle elektronik aletlerin suyla temas etmesinden ötürü bozulmasının önüne geçebilirsiniz.
Duşakabin küvetlerle kıyaslandığı zaman çok daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni de suyun dışarıyı etkilememesidir. Ayrıca küvete göre daha az su tüketimi yapılır. Tasarruf açısından doğru bir seçimdir. Kullanıcıların bazıları duşakabin kullanımını üşümemek için tercih etmektedir.

Çünkü kış aylarında duş alırken duşakabin içerisinde su buharlaşır. Bu da ortamın sıcak kalmasını sağlamaktadır. Duşakabinler pek çok konuda daha olduğu gibi temizlik açısından da faydadır. Siz duş aldıktan sonra temizlemeniz gereken alan küçük olur. Böylece ekstra işlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Duşakabin Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duşakabin seçimi yapacağınız zaman banyonun genişliğine dikkat etmelisiniz. Çünkü duşakabin yerleştirildiği zaman banyonun nasıl bir görünüme sahip olacağı, konfor ve şıklık açısından oldukça önemlidir. Seçim sırasında ebatları dikkate almak olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Özenli davranmanız gereken noktalardan bir diğeri ise duşakabin malzemesinin ne olduğudur. Sizler seçimlerinizi paslanmaz ve sağlam cam olarak tercih etmelisiniz.

Böylece hem montaj aşamasında hem de temizlik işlemlerinde zorlukla karşılaşmazsınız. Ek olarak uzun ömürlü bir kullanım için temizlik sırasında kullanacağınız malzemeleri de dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Özellikle asitli temizleyicilerden uzak durmanızda fayda vardır. Böylece hem uzun ömürlü kullanabilir hem de olası deformelerin önüne geçmiş, temiz ve yeni bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.