Duşakabin Yerine Ne Kullanılır? - Ferah Dizayn

Banyolarında duşakabin tasarımı yapmak için yeterli alan bulunmayan çoğu kişi duşakabin yerine ne kullanılır? sorularını sorabiliyor. Bu sorulara banyo dizaynı yapan firmalar cevap veriyor. Bu dekorasyon firmaları bu yapıda bulunan banyolar için özel tasarımdı alanlar belirleyerek banyolarda çok daha ferah bir alan ortaya çıkarabiliyor.
Duşakabinler banyoları derli, toplu ve düzenli hale getiren yapılar olarak karşımıza çıksa da bazı banyoların boyutları bir duşakabin tasarımı yapmak için yeterli olmuyor. Bu gibi durumlarda çok daha farklı tarz ve stillerde nokta atışı olarak cam dizaynı sağlanabiliyor.

Duşakabin Yerine Ne Kullanılır

Duşakabin Üretiminde En Yeni Seçimler

Evlerimizin en özel olanları arasında banyolar bulunur. Banyoların ferah ve istediğimiz kriterlere sahip halde olması bizleri mutlu edecektir. Ancak bazı yapılarda banyolar çok küçük alanlar olarak tasarlanıyor. Bu banyolarda duşakabin sığdırmak için yeterli bir alan bulunmuyor. Böyle durumlarda banyoya özel duşakabinler oluşturulabiliyor.
Özel ölçü alınarak iki duvarın bir araya getirildiği bir alana kapı yapılıyor ve o bölge duşakabin bölgesi olarak tasarlanabiliyor. Duşakabinler banyolarda şıklığı ve zarafeti beraberinde getiriyor. Aynı zamanda banyo kullanım alanlarını ikiye bölmek için de en geçerli yapıları oluşturuyor.

Duşakabin Üretimlerinde Yapılara Özel Seçenekler

Otel ve ev gibi yapılarda banyoların duşakabininin bulunması bu yapılara değer katıyor. Duşakabinler bu yapılarda bu bölümlere sığmadığında ise farklı tarzda çözüm önerileri bulunabiliyor.
Kapı tarzı ya da katlanabilir cam ile duşakabin benzeri malzemeler üretiliyor. Katlanır cam ya da iki duvar arası alanların birleştirilmesi ile bu bölgeler duş almak için uygun olan alanlar haline geliyor.

  • Banyoların ölçüsü alınarak,
  • Projesi çizilerek,
  • Kaliteli,
  • Sağlam,
  • Çok amaçlı,
  • Fonksiyonel olarak tasarlanan bu alanlarda banyo yapma alanı sağlanmış oluyor.

Bu alanda kullanılan camın katlanılabilir şekilde dizayn edilmesi alanın dar olmasını da engelliyor. Böylelikle duşakabin kullanmadan da banyo yapılacak bir alan inşa edilmiş oluyor.

Özel Üretim Duş Yapma Alanları

Yapılar ve otellerin yanı sıra tatil yerlerinde de duş yapma alanlarının tasarlanması gerekiyor. Özellikle sahip bölgelerinde bu alanlara büyük ihtiyaç duyuluyor. Bu ihtiyacın karşılanması için her alanda duşakabin kullanmak doğru olmuyor.
Bu alalara pimapen tarzında duş yapma alanları inşa edilebiliyor. Duşakabinlerden çok daha sağlam yapıya sahip olan bu malzemeler, duş yapma alanının dışardan görünmesini de engelliyor. Bu yapılar duşakabin yerine kullanılan en kaliteli yapıları oluşturuyor. Bu yapılar kaliteli üretim ve proje ile sorunsuz bir şekilde kullanıma olanak tanıyor.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.