Duşakabin Tekerleği Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Duşakabin tekerleği, duşakabin camı ile ray arasında köprü kuran ve duşakabinin sağlam olabilmesi için oldukça önemli olan bir materyaldir. Bu bağlamda duşakabin tekeri kırılan veya yeni tekerlek takacak olan bireyler, duşakabin tekerleği nasıl takılır sorusunu yöneltmektedir. Duşakabin tekerlekleri genellikle aynı modelde olduğu için aynı yöntem ile takılabilmektedir.

Duşakabin tekerleği takacak olan bireyler, eski tekerleklerin monte edildiği noktayı kullanarak kolayca montaj işlemi yapabilmektedir. Üst duşakabin cam sınırı ile rayların tam arasına yerleştirilecek olan duşakabin tekerleği, mutlaka duşakabin rayı ile uyumlu olmalıdır. Bu nedenle yeni tekerlek alırken boyutlara da dikkat etmeniz oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Duşakabin Tekerleği Fiyatları

Duşakabininde açma ve kapama sırasında sorun olan ve bu nedenle duşakabin tekerleklerini değiştirecek olan bireyler, duşakabin tekerleği fiyatları araştırması yapmaktadır. Duşakabin tekerlekli oldukça uygun fiyatlı olup, model ve ürün sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle duşakabin tekerleklerini fiyatları ile ilgili net bir bilgi vermek yanlış olacaktır.

Yapı marketler, nalburlar, duşakabin üretimi yapan firmalar ve bu gibi yerlerden tekerlekleri kolayca bulabilirsiniz. Alacağınız tekerlerin yanlış olmaması için ise eski tekerler ile karşılaştırma yapmanız tavsiye edilmektedir.

Duşakabin Tekerleği Montajı Nasıl Yapılır?

Duşakabin montajını usta çağırmadan yapmak istiyorsanız, bu noktada yeni tekerleklere ve şarjlı ya da manuel tornavidaya ihtiyacınız olacaktır. Duşakabin rayı üzerine yerleştirilecek olan tekerlekler, vida ile tutturulmaktadır. Montaj için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. İlk olarak duşakabininizdeki mevcut tekerlekleri çıkartınız.
  2. Daha sonrasında almış olduğunuz yeni tekerleğin üzerindeki vidayı sökerek tekerleği iki parçaya ayırınız.
  3. Vidayı sökerek ayırdığınız tekerleğin bir parçasını camın önüne, bir parçasını ise camın arkasına gelecek şekilde yerleştiriniz.
  4. Vida boşluklarına denk gelen parçaları tornavida veya şarjlı tornavida kullanarak vidalayınız.
  5. Vidalama tekerleği duşakabin rayı boyunca hareket ettirerek kontrol ediniz.
  6. Eğer taktığınız tekerlekte sorun yoksa diğer tekerlek montaj işlemlerini de aynı şekilde yapınız.

Belirtilen bu adımları takip ederken, tekerleklerin raylara doğru olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde duşakabin cami hareket etmeyecektir. En yeni duşakabin modelleri hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Duşakabin Tekerleği Nasıl Takılır

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.