Duşakabin Tamiri Nasıl Yapılır? - Ferah Dizayn

Duşakabin banyoların estetik görüntüsünü etkileyen en önemli noktalardan birisidir. Bu yüzden de duşakabin dekorasyonunda öne çıkan işlevsel yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Kabin sisteminin bulunması, duş sırasında ortamın kapalı olmasını, banyonun ıslanmasını engellemektedir. Bu da yeni dönemde duş sistemlerinin kullanıcı memnuniyetini arttırmaktadır. İşlevselliği ve kullanışlılığıyla öne çıkan duşakabinler belirli nedenlerden ötürü sıkıntı da çıkarabilmektedir.

Duşakabin Tamiri Nasıl Yapılır

Duşakabin bozulabileceği gibi çeşitli noktalarında deformelerin oluşması da mümkündür. Bu noktada duşakabin tamiri nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir bilmek önemlidir.
Duşakabin tamiri çatlama, su kaçırma, cam veyahut tekerlek kırılması gibi durumlarda gereklidir. Özellikle en sık duşakabin tamiri talebi bu nedenlerden ötürü oluşturulmaktadır. Duşakabin tamir ihtiyacının yaşanması halinde önemli olan nokta ise amatör tamir yöntemlerinden uzak durmaktır.

Sizler uzman servislerden hizmet aldığınız zaman olası risklerden de uzaklaşmış olursunuz. Yaşanan problemin daha da büyümesini engelleyeceğiniz gibi istemediğiniz durumları ortadan kaldırabilirsiniz. Hızlı ve garantili bir biçimde sonuca ulaşabilirsiniz.
Duşakabin arızası yaşandığı zaman uzmanlık olmazsa olmazlardandır. Sizler herhangi bir yanlış müdahalede bulunduğunuz zaman duşakabin kullanılamaz hale gelebilir. Bundan ötürü yeterli teknik bilgiye sahip, bu alanda profesyonel olan kişilerden destek alınması daha doğrudur. Aynı zamanda tamir işlemlerinde uygun ekipmanların kullanılması da önem arz eden konular içerisindedir.

Duşakabin Su Kaçağı Nasıl Önlenir?

Duşakabin arızaları içerisinde su kaçağı yer almaktadır. Pek çok kişi duşakabin su kaçağı nasıl giderilir şeklinde sorular sormaktadır. Bu noktada yaşadığınız sorun sadece zeminde biriken suyla alakalı olmayabilir. Aynı zamanda su birikintisi banyonuzun derzlerinin deforme olmasına neden olmaktadır. Zaman içerisinde istenmeyen durumların yaşanması da kaçınılmaz olmaktadır. Sizler duşakabin su kaçırma sorunu yaşıyorsanız, duşakabin teknenizde çatlak olması muhtemeldir. Böyle bir sorun yoksa o zaman su tesisatınızla ilgili bir problemle karşı karşıya olabilirsiniz. Bu gibi bir durumda tesisatçı çağırmak sizin için daha doğrudur. Uzmanlar tarafından su tesisatınızı kontrol ettirmiş olursunuz.

Duşakabin Çatlağı Nasıl Giderilir?

Duşakabin tamiri gerekli olan durumlardan bir diğeri çatlaklardır. Bu gibi bir sorun yaşandığı zaman epoksi macunu kullanılabilir. Bu işlem için takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. İlk olarak duşakabin içerisinde hiçbir ıslaklık olmadığından emin olmalısınız. Sonrasında temin ettiğiniz epoksi macununu çatlak durumda olan bölgeye sürebilirsiniz. Özenli bir şekilde sürmeniz önemlidir. Çatlak bölge duşakabin kenarında da olabilir. Bu durumda macunu sıkarak uygulamanız gerekmektedir. Uygulama işleminin ardından ise on beş dakika kadar beklemelisiniz. Bu süre içerisinde duşakabin kuru kalmalıdır. Bekleme süresinin dolmasının sonrasında ise macunun tamamen kurumadığından emin olup zımpara yapabilirsiniz. Zımpara işlemin çatlak olan bölgenin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Gerekli işlemlerin tamamlanmayarak bir gün kadar daha beklemelisiniz. Çünkü macunun tamamen kuruması gerekmektedir.

Duşakabin Camı Nasıl Değişir?

Duşakabin camınız belirli nedenlerden ötürü çatlamış, kırılmış olabilir. Bu tarz durumlarla karşılaştığınız zaman duşakabin camı değişi yaptırabilirsiniz. Özellikle camlardan birisi kırıldığı zaman aynı malzemeden yapılan camı bularak değişiklik yaptırabilirsiniz. Duşakabin camı değişikliği sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu da unutmamalısınız. Bu noktalar içerisinde malzemelerin uyumlu olması yer almaktadır. Satın alacağınız camın malzemelerinin diğer parçalarla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer türlü kullanım açısından olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Duşakabin tamiri için verilen fiyatların ise yaşamış olduğunuz soruna göre farklılık göstereceğini unutmamalısınız. Yaşanan arıza durumunda onarım işlemlerinde yapılanlar, gerekli olan yedek parçalar farklılık göstermektedir. Fiyatlandırmalar da yapılan işlemlere göre değişecektir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.