Duşakabin Takıldıktan Sonra Ne Zaman Kullanılır? - Ferah Dizayn

Duşakabin evlerde yepyeni bir yaşam alanı oluşturur. Banyonuzu yenileyecekseniz ya da evinizde yeni baştan bir banyo yapıyorsanız duşakabin takıldıktan sonra kullanmak için belirli bir süre beklemeniz gerekiyor. Duşakabin takıldıktan sonra öncelikle belirli bir süre su değmemesi gerekiyor. Bu süre zarfı içinde sizler bekleyeceksiniz ve duşakabini hiçbir şekilde kullanmamanız gerekiyor. Bu süreçte kullanırsanız sızıntı olabilir ve montaj tam sağlam olmayabilir. Bu nedenle de montaj işleminden sonra mutlaka size belirtilen sürede beklemeniz lazım.
Duşakabin montajı yapıldıktan sonra kuruması için belirtilen süre 24 saat kadardır. Duşakabinin yapıştırılması için öncelikle silikon kullanılıyor. Bu süreçte silikonun belirli bir süre beklemesi ve kuruduktan sonra kullanılması gerekiyor. Bu süreçte duşakabin takıldıktan sonra en az 24 saat boyunca su değmemesi ve hiçbir şekilde silikon kuruyana kadar kullanılmaması gerekiyor. Bu süreçte aynı zamanda kapılar da açılıp kapanmamalıdır. Aksi halde silikon dağılır ve beklenen etki ortaya çıkmaz. En garanti kullanım için 1.5-2 gün kadar beklemeniz çok daha doğru olacaktır.
Duşakabin montajı öncesinde alt yapı işlemi yapılacaksa bölgenin kuruması gerekiyor. Bu işlemden sonra duşakabin takılıyor. Duşakabini takıldığı gibi kullanmanız da yanlış olacaktır. Bu nedenle de hemen kullanmak yerine 24 saat kadar bekleme önerisi vardır. Bu süre geçtiğinde hiçbir problem yaşamadan silikon kuruduktan sonra duşakabini kullanabilirsiniz.

Duşakabin Takıldıktan Sonra Kullanılırsa Ne Olur?

Duşakabin takıldıktan hemen sonra kullanılamaz. Duşakabin montajı sırasında tam sızdırmazlık olması ve montajın sağlam olması için iç ve dış kısımlarda silikon kullanılıyor. Silikonun tam etki göstermesi için belirli bir süre boyunca kuruması gerekiyor. Kurumaya bırakılan silikon tam olarak kuruduktan sonra hiçbir şekilde su sızdırma gibi bir problem olmaz. Aksi halde kurumadığında bölgede sızdırma gibi bazı problemler ortaya çıkabilir. Bu nedenle de 24 saat kadar mutlaka duşakabinin kuruması için beklenmesi öneriliyor.
Duşakabin takıldıktan sonra kullanılırsa silikon işlevini yerine getirmez. Bu da duşakabinin sağlam olmamasına yol açar. Aynı zamanda silikonlar işlevini yerine getirmediği için sızma da olacaktır. Bu nedenle sular dışarı doğru çıkar. Bu durumda yapılacak işlem silikonu yenilemek ve tekrar silikonlar kuruyana kadar 24 saat boyunca kullanma işine uymaktır. Silikonların kuruma süresi tamamen markasına ve türüne göre değişir. Bazı silikonlarda bu süre biraz daha kısa olabilir. Bu nedenle montajı yapan personellerden bu konuda bilgi alarak söyledikleri sürece uymanız gerekiyor.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.