Duşakabin Suluk Fitili Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Eviniz için duşakabin taktırıyorsanız bunun için yaptırmanız gereken bazı işlemler bulunuyor. Öncelikle duşakabin için gider sisteminin hazırlanması gerekiyor. Bunun için tesisatçılar işlem öncesinde bazı uygulamalar yapıyorlar. Daha sonra duşakabin çimento kuruduktan sonra takılıyor.
Duşakabin montajı sırasında da kullanılan bazı küçük parçalar oluyor. Bir duşakabin montajı yapıldığında öncelikli amaç işlemin kaliteli olması ve duşakabinin su sızdırmamasıdır. Dışarı su sızdırmaması burada bazı parçalar ve kaliteli işçilik sayesinde olur.
Duşakabin suluk fitili işte burada devreye giren parçalardan bir tanesidir. Duşakabin suluk fitili hareketli cam panelin hemen arkasına montajı yapılan parçadır. PVC fitilin temel amacı su sızmasının önüne geçmek olur. Doğru şekilde montajı yapıldığında %90 oranında su sızmasına engel olabilir. Bunun için de takma işleminin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Sizin için bu bölümde duşakabin suluk fitilini nasıl takacağınızı anlatacağız. Çünkü doğru şekilde takmadığınızda duşakabininiz mutlaka su sızdıracaktır. Aynı zamanda doğru montaj da sızma oranının başarısını ortaya koyacak önemli bir durumdur.

Duşakabin Suluk Fitili Montajı

Duşakabin suluk fitili çift tırnaklı bir üründür. Duşakabinlerde alt kapılarda kullanılır. Alt tarafta kullanıldığında sızma işlemini engeller. Bu itiller standart olarak üretilir ve her model duşakabinde tam uyumlu olarak kullanılabilir. Bu özelliği sayesinde özel olarak bir ürün almanıza gerek yok. Sadece duşakabin modelinizin boyutlarına göre bir seçim yapmanız lazım.
Duşakabin kapısında, yan kısımlarda ve tam iki tarafın birleştiği noktada kullanılacak modeli başkadır. Bu nedenle de söz konusu bölgeye yönelik bir ürün seçmeniz lazım. Bu ürünler 4 mm’den 10 mm’ye kadar farklı cam kalınlıklarında kullanılabilir. Tamamen sizlerin duşakabin modellerinize göre bir seçim yaparak standart ürünlerini görebilirsiniz
Duşakabin suluk fitili montajı yapılırken öncelikle geçirmeli şekilde işlem yapmanız gerekiyor. Duşakabinin alt kısmına geçirerek saniyeler içinde montaj işlemini yapabilirsiniz. Duşakabin suluk fitili doğru şekilde takıldığında hemen su sızdırması ortadan kaldırılır. Sizler montaj işlemi için hemen evde yapabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.