Duşakabin Su Lekesi Nasıl Çıkar? - Ferah Dizayn

Duşakabinler, banyo temizliklerinin en uğraştıran kısımlarından biri olarak bilinmektedir. Bunun en temel sebeplerinden biriyse duşakabinlerin hızlı bir şekilde su lekesi tutmasıdır. Bu su lekelerinin birikmesine izin verdiğiniz zaman da çıkması bir hayli zor lekeler oluşmaktadır. Sabun ve şampuan artıklarının oluşturduğu lekeler dikkat çekmektedir. Özellikle su damlacıklarının bıraktığı lekelerle çok kez karşılaşmışsınızdır. Bu lekelerden kurtulmak için çeşitli temizlik yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde sizi rahatsız eden görüntüden uzaklaşabilirsiniz. Birikmiş olan lekelerden çok iyi bir şekilde kurtulmanız da mümkündür. Duşakabin modellerinin hemen hepsinin tertemiz bir görünüme sahip olması için uygun olan adımları takip edebilirsiniz.

Banyolarda, tuvaletlerde temizlik yapmak için kullanılan malzemelerin hemen hepsi güçlü kimyasallardan oluşmaktadır. Detaylı olarak bakıldığı zaman bu kimyasalların tehlikeli olduğunu görebilirsiniz. İstenilen sonuçların alınabilmesi konusunda da başarılı olmanız söz konusu değildir. Temizlik aşamalarında dikkat etmeniz gereken bir diğer detaysa, bu kimyasalları uzun süre solumanızın doğru olmamasıdır. Cildinize temas etmekten kaçınmanız gereklidir. Ayrıca kimyasal seçimlerinin yerine doğal olan malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Duşakabindeki Su Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Duşakabinde bulunan camlar, hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Ayrıca duşakabin su lekesi, kirler ve izler oldukça dikkat çekicidir. Bu aşamada doğru bir temizlik yapabilmek için kullanılabilecek temel malzemelerden birisi elbette ki sirke olarak geçmektedir. Sirke, etkili bir kimyasal yapıya sahiptir ve doğaldır. Sabunların, şampuan artıklarının temizlenebilmesi konusunda önemli bir avantaj olarak yorumlanmaktadır. Su lekelerinin de kolayca çıkmasını sağlamaktadır.

Duşakabin içerisinde bulunan su lekelerini temizlemek için kullanılabilecek karışımlardan birisi beyaz sirkenin karbonatla hazırlandığı karışım olarak geçmektedir. Bu karışımın uygulanması oldukça kolaydır. Aynı zamanda uyguladığınız zaman başarılı sonuçlarla bir araya geldiğinizden de emin olabilirsiniz. Karışımın oluşturulması sırasında da duşakabin büyüklüğünü dikkate almanız daha doğru olacaktır. Bu sayede iki malzeme kullanarak duş kabinin temizlenmesi için uygun karışımı hazırlamış olabilirsiniz. Karışımın ideal miktarı da camların tamamına yetecek kadar olmalıdır.

Duşakabin camlarında kullanabileceğiniz bu karışımı uygularken dairesel hareketler yapmanız gerekmektedir. Uyguladığınız karşılımı yarım saat olacak şekilde bekletebilirsiniz. Sonrasında da su kullanarak yine dairesel hareketlerle arındırabilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımıyla birlikte lekeleri tamamen uzaklaştırabilirsiniz. Daha temiz bir görünümle buluşmak, parlak sonuçlar elde etmek için de uygun bir özelliğinin olduğu bilinmektedir. Durulama işleminin ardından kalan ıslaklıktan da kuru bir bez kullanarak kurtulabilirsiniz.

Banyodaki Su Lekeleri Nasıl Çıkar?

Banyonuzda bulunan su lekelerini çıkarmak için temizliği belirli aralıklarla yapmanız gerekir. Duşa kabin temizliğinin aksatılmadan yapılması su lekelerinin birikmesini engelleyen en faydalı adımlardan birisidir. Bu aşamada estetik seçimler yapabilmeniz, daha hoş bir görünüm elde etmeniz de mümkündür. Banyo ortamınızın temiz olması ve sizin içinizin rahat etmesi açısından önemli bir etkisi vardır. Düzenli bir temizlik yapmanız sayesinde de sonraki temizlikte birikecek olan su lekeleri oldukça az olabilmektedir.

Sirke ve karbonat karışımını kullandığınız zaman beklediğinizden çok daha iyi sonuçlarla bir araya gelebilirsiniz. Sirkeyle kullanabileceğiniz bir diğer malzemeyse elbette ki limondur. Limon ve sirke bir araya geldiği zaman eşit oranda karıştırılmaları gerekmektedir. Karışımın miktarıysa yine duş kabininde bulunan cam miktarına uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır. Sonrasında karışımı mikrodalgada otuz saniye kadar ısıtabilirsiniz.

Boş bir sprey şişesine dolduracağınız bu karışım, püskürtülerek uygulandığında daha kolay bir temizlik yapmanızı sağlar. Kısa süre içerisinde tüm temizlik aşamalarını temizlemiş olursunuz. Duş kabininin camının tamamını kaplayarak karışımın etkisini kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Üç dakika kadar bekledikten sonra da duşakabin modelleri yüzeyini temizleyebilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.