Duşakabin Silikonu Nasıl Temizlenir? - Ferah Dizayn

Duşakabin su ile temasın en yüksek olduğu alanlar arasındadır. Bu nedenle su ile temasın sık olduğu alanlarda kullanılmakta olan malzemelerin oldukça kaliteli ve suya dayanıklı olması gerekmektedir. Özellikle banyoda kullanılmakta olan duşakabin silikonlarında gerçekleşmekte olan kararma kişilerin çeşitli sıkıntılar yaşamasına neden olabilmektedir. Duşakabin sağlamlığının artması için kullanılan bu dolgu malzemesinin, kaliteli olması ve suya dayanıklı olarak seçilmesi, sararma ve kararma gibi sorunların önlenmesini ve çok daha geç ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Duşakabin dolgu silikonları her ne kadar kullanım amacı gereği suya dayanıklı olarak üretilse de, gerekli zamanda gerekli işlemlerin yapılmaması bu alanlarda çeşitli küf, kararma ve sararma oluşumlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Duşakabin silikonlarında oluşan kir ve kararmaların temizlenmesinde kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır ve bunlar arasında ilk sırada çamaşır duyu yer almaktadır. Bir pamuk ve çamaşır suyunu, duşakabin içinde kararan ve kirli bölgeler üzerinde bekletmeniz, kısa bir süre içinde istenmeyen oluşumlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Duşakabin Modelleri Nelerdir?

Banyoların görüntüsünü tamamen değiştirecek en önemli ekipmanlardan biri duşakabin çeşitleridir. Duşakabinler kendi arasında kullanım amacına, model, tasarım ve boyutlarına bağlı olarak farklı gruplara ayrılmaktadır. Duşakabin modelleri kullanım alanının boyutuna bağlı olarak seçilebilmektedir. En yaygın kullanılan duşakabin modeli oval, kare, dikdörtgen ve asimetrik modellerdir. Banyo boyut ve kişilerin tercihleri doğrultusunda tercih edilebilecek olan duşakabin modelleri ise tekneli ve teknesiz duşakabin olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tekneli duşakabin modelleri daha geniş ve ferah banyolarda kullanılırken, teknesiz duşakabin modelleri ise dar ve küçük banyolarda kullanılmaktadır. Kişiler duşakabin modellerini en doğru şekilde inceleyerek, kullanım alanı boyutunu göz önüne almalı ve doğru tercihler ile yaşam alanlarının farklı bir görüntüye sahip olmasını sağlamalıdır.

Duşakabin Fiyatları Hangi Durumlarda Değişkenlik Gösterir?

Duşakabin banyoların en önemli ve en değerli parçaları arasında yer almaktadır. Banyoların çok daha temiz ve modern görünmesini sağlayan duşakabin modelleri, kullanışlı ve işlevsel bir üründür. Duşakabin modelleri kendi arasında kullanım amacı, model ve tasarım olarak farklı birçok gruba ayrılmaktadır. Bu durum ise duşakabin fiyatlarının doğrudan değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Duşakabin fiyatlarının belirlenmesini sağlayan en önemli ölçüt kesinlikle duşakabin boyutu ve ölçüsüdür. Ayrıca tasarım, model, renk, malzeme kalitesi ve istenilen ekstra özellikler duşakabin fiyatlarının değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Standart kalıpların dışında istenilmekte ve ihtiyaç duyulmakta olan her her özellik, duşakabin fiyatları artışına neden olmaktadır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.