Duşakabin Nasıl Yapılır? - Yeni Tasarım - Ferah Dizayn

Duşakabin tasarımı yapılırken ve yapım aşamasına geçindiğinde kullanacak olan kişilerin sağlığını düşünülmelidir. Bu nedenle temizlik kurallarına en uygun şekilde duşakabin yapılmalıdır. İşte bu noktada; imalat esnasında kullanılan kaliteli malzemeler ve hijyenik ortam göz önüne gelmektedir. Kaliteli malzeme kullanımının her zaman duşakabin yapımında büyük bir etkisi vardır. Sadece duşakabin yapımında değil farklı ürünleri de değerlendirmeye aldığımız zaman her zaman kaliteli malzeme kullanımı ürünü daha öne taşımaktadır.

Duşakabin satılırken genellikle şeffaf temperli cam modelleri tercih edilmektedir. Bu nedenle temperli cam modelleri daha fazla üretilmektedir. Özellikle yaşlıların ve çocukların gözetim altında tutulmasına yardımcı olan bu model müşterileri memnuniyete ulaştırmaktadır. Üretim aşamasında isteğe bağlı olarak camların üzerine belirlenen ya da istediğiniz renklerde desen çalışmaları yapılabilir. Böylelikle banyolarda tamamen dekoratif bir yapı inşa edilir. Duşakabin modeli yapılırken, imalat aşamasında hazır olan tasarımlar kullanabileceği gibi; müşterilerin isteğine göre de istenilen şekilde ve boyutta duşakabin imalatı yapılabilir.

Duşakabin ana parçalardan ve tekne ayaklarından oluşmaktadır. Duşakabin teknesi presle elde edilmektedir. Böylelikle sağlıklı bir kaplama maddesi ile kaplanıp önemli olan parça oluşturulmaktadır. Duşakabin teknesi imalat edilirken önemli olan teknenin boyutudur. Teknenin boyutuna göre kullanılan malzemeler de farklılık gösterebilir. Yine işin içerisine ekonomi boyutu girdiği zaman tekne boyutlarında farklılık gözlemlenebilir. En ekonomik olarak nitelendirebileceğimiz duşakabin modelleri şeffaf, düz, sert plastik alışımlı cam çerçevesi, hermatik camlı ve benzeri malzemelerden oluşan duşakabin modelleridir. Bunun yanı sıra üst tarafı duvar ile kaplı, sadece giriş çıkış bölümü yer alan, sürgülü cam dizayn edilmiş duşakabin modelleri; sadece ele alınan cam gideri ekonomik açıdan etkili olması doğrultusunda ekonomik duşakabin modeli olarak nitelendirilmektedir.

Duşakabin Yapımında ve Montajında Önemli Noktalar

  • Çalışma doğrultusunda ortaya çıkacak olan duşakabinler tamamen müşteri tercihlerine göre şekillenmektedir. Yine müşterinin tercihlerine göre teferruat oluşumu yaşanmaktadır.
  • Duşakabin montajı esnasında genellikle ayaksız modelleri tercih eden müşteriler daha rahat etmektedir. Ayaklı modellerde duşakabin teknesi montajı titizlik etmektedir. Ancak diğer aşamada duşakabin teknesi doğrudan zemine montaj edilmektedir. Tabii ki de bu noktada ekibin terazi kontrollerini sağlaması gerekmektedir. Terazi kontrolünü sağladıktan sonra banyonuza uygun olan duşakabinin montaj işlemleri başlayacaktır.
  • Tekne tamamen oturduktan sonra duşakabin camlarının ve çerçevelerinin montaj edilme işlemlerinde su sızdırılmadığını en iyi şekilde anlamak önemlidir. Bu noktada tamamen sıfır hata monteleme işlemi yapılmaktadır. Gerekli olan gönyeleme çalışmaları yapılır. Daha sonra montaj aşamasında kapsamında sabitleme işlemine geçilir.

Duşakabin Çeşitleri

Duşakabin Nasıl Yapılır

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.