Duşakabin Nasıl Temizlenir?

https://www.ferahdizayn.com/wp-content/uploads/2020/06/Teknesiz-Duşakabin-Modelleri-4.jpg

Cam duşakabinler son dönemde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Banyolarda ferah bir görüntü isteyen herkes cam duşakabin modellerine yönelmektedir. Duşakabinlerimizin uzun yıllar temiz kalabilmesi için ise yapmamız gereken bazı bakımlar vardır.

Yeni yapılan bir cam duşakabinin ilk kullanılmaya başlandığı günden itibaren temiz kalabilmesi için her duştan çıkarken yapılması gereken bazı işlemler vardır. Eğer ki kireç lekesi oldu ise en sağlıklı duşakabin temizleyicisi arap sabunu, cif , sirke vb ürünler olmalıdır. Çamaşır suyu gibi yoğun kimyasal barındıran ürünler kısa zamanda temiz bir görünüm sağlasa da ilerisi için ürünümüze zarar vermektedir.

Duşakabin camının temizliğinde kireç lekesi oluşumunu geciktirmek için duş aldıktan sonra derhal camlar duru su ile sabun şampuan kalıntılarından arındırılmalı ve duşta bulunduracağımız küçük el çek-çek’leri ile temizlenmelidir.

Duşakabin Silikon Temizliği

Duşakabin silikonları imalat ve montaj sürecinde kullanılır ve bu kullanılan duşakabin slikonunun %100 antibakteriyel duşakabin silikonu olması gerekir. Bir çok firma maliyetten kaçınmak için bir duşakabinde cam kalitesi kadar kaliteli olması gereken silikonu ekonomik ürünlerden seçerek kaliteyi düşürmekte ve duşakabin silikonlarının kısa sürede sararması, kararması ve su kaçırması gibi sorunlar çok yaşanmaktadır.

Öncelik iyi kaliteli bir slikon ( firmamız SİSTA marka slikonlar kullanmaktadır) sonrasında ise bu slikonların temiz kalabilmesi için aşırı kimyasal içeren ürünler ile temizlenmemesi gerekir.

Duşakabin temizliğinin doğal ürünler kullanılarak yapılması,  Duşakabin slikonunun sararmasını geciktirir ve duşakabin slikonunun temizliğini kolaylaştırır.

Duş Teknesi – Küvet Temizliği

Duş teknesi veya küvet kullanımında en çok duvar kenarları kararır. Burada dikkat etmemiz gereken unsur duş aldıktan sonra duvar kenarlarında sabun şampuan artığı kalmamalı ve komple duşun içi durulanıp çıkılmalıdır.

Buzlu Cam Duşakabin Temizliği

Buzlu cam duşakabin temizliği şeffaf cam duşakabinlere göre daha kolaydır. Duşakabin su lekeleri camlar buzlu olduğu için dışarıdan çok görülmeyecektir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.