Duşakabin Nasıl Sökülür? - Adım Adım Montaj - Ferah Dizayn

Banyoda değişime gidecekseniz ilk etapta herkesin aklına duşakabin değiştirmek geliyor. Bu nedenle duşakabin nasıl sökülür? sorusu da akıllara gelmektedir. Acaba duşakabini evde kendi imkanlarımızla sökebilir miyiz? Bu sorunun cevabını arıyor ancak bulamıyorsanız, doğru adrestesiniz!

Gider tıkanıklığı, koku, su kaçırma ya da yenileme kaynaklı sebeplerden dolayı duşakabin söküm işlemi yapılabilir. Bu sebeplerden kaynaklı birden farklı yol kullanarak bu işlem gerçekleştirilebilir. Bunlardan ilki, belli bir tesisatçı ile anlaşmanız varsa ona duşakabini söktürebilir ya da duşakabinizi monte etmiş olan firma ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer bir yol olarak ise kendi kendinize yapacak olacak söküm işlemi yer almaktadır. Kendiniz yapacak olduğunuz söküm işlemi için öncelikle duşakabinizin kapılarının dikkatli bir şekilde sökülmesi gerekmektedir. Kılavuzlara mutlaka sabitlenerek silindir üzerinde hareketli olan kapıların üst kısımlarında yer alan vidaların sökümü gerçekleşir. Böylelikle kaldırılarak kılavuzdan çıkarma işlemi gerçekleştirilir. Daha sonrasında ise plastik ve cam panellerin vidalarının söküm işlemleri gerçekleştirilir. Hemen ardından kenarlarına yapışması için kullanılmış olan silikonlar duvar bıçağı ya da benzeri bir aletin yardımı ile çıkartılır. Duşakabininizin cam kısmını tamamen sökülmelidir. Sonra varsa duş teknesinin ya da duş paletinin söküm işlemine geçilir. Bu işlemde aslında oldukça pratiktir. Koruma ve sızma amaçlı kullanılan silikon ya da benzeri madde kesici bir alet yardımı ile tekneden tamamen ayrıştırılır. Hemen ardından duvarda kalmış olan kısım da yine kesici bir madde yardımı ile kazınır. Böylelikle söküm işlemi kolaylıkla tamamlanmış olur.

Maddeler Halinde Duşakabin Sökme İşlemi

Sizlere duşakabin nasıl sökülür maddeler halinde anlattık. Gelin bu maddelere göz atalım!

  • İlk etapta duş kabini sökerek işleme başlamanız gerekmektedir. Cam kapılar tek başına sökmek ve taşımak için ağırdır. Bu nedenle bu işlem esnasında birinden yardım almayı unutmayın!
  • Duş kabini yerden söktükten sonra duşta yer alan vidaların sebep oldukları delikleri kontrol edin. Duş kabinini yere sabitlemek amacıyla vida atıldıysa bu delikleri mutlaka bir şekilde doldurun.
  • Duşakabininizi söktükten sonra çevresinde bulunan izler dikkatinizi çekecektir. Bu izleri hem duvarda hem de duşakabininizde rastlayabilirsiniz. Bu işlerden kurtulmak için spatuladan ya da bıçaktan yardım alabilirsiniz. Ancak bu işlemi uygularken mutlaka bıçağı paralel şekilde tutun. Böylelikle yüzeye zarar vermezsiniz.
  • Silikon malzemeyi sökmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaparken spatula yerine daha çok eski kredi kartları ya da banka kartları işinizi görebilir. Böylelikle başka bir malzemeye zarar da vermemiş olursunuz.

Duşakabin Yenilemek

Son dönemlerde evlerinde kalan insanlar evlerine yeni eşyalar getirmek ya da varolanları yenilemek isterler. Banyo konusunda takıntılı yani banyosunu seven kişiler ise banyoda değişiklik yapmak isterler. Tabii ki de banyoda değişiklik yapacak en çarpıcı alan olarak karşımıza duşakabin çıkar. Duşakabin yenileme bazen duşakabin görünüşünden sıkılındığı için de yapılırken, bazen zorunluluktan da yapılabilir. Tabii ki bu süreçte profesyonel bir ekip tarafından yardım almak en doğrusu olacaktır.

Duşakabin Nasıl Sökülür

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.