Duşakabin Mermeri Nasıl Yapıştırılır? - Ferah Dizayn

Duşakabin mermer yapıştırıcıları reçine bazlı olan iki farklı bileşenden oluşmaktadır. Oldukça güçlü bir yapıştırıcı olmasının yanı sıra hassas malzemelerin kolayca yapıştırılması amacıyla kullanılmaktadır. Sizler evinizin farklı noktalarında olduğu gibi duşakabin mermerleriniz için de kullanabilirsiniz. Aynı zamanda duşakabin mermerlerinizde yer almakta olan hasarları tamir etmek amacıyla da duşakabin mermer yapıştırıcılarını tercih edebilirsiniz.

Duşakabin Ne ile Temizlenir
Mermer yapıştırıcılar pek çok delik ve çatlağın tamirinde kullanıma uygundur. Kopan parçaların yerine uygun bir biçimde yapıştırabilirsiniz. Macunumsu bir kıvamının olmasıyla beraber rahatça kullanmanız da mümkündür. Ek olarak bu yapıştırıcı sayesinde mermerlerinizin ömrünün çok daha uzun olmasını sağlayabilirsiniz. Zeminin sağlam olmasına yardımcı olan duşakabin mermer yapıştırıcısı ayrıca suya dayanıklıdır. Bu da sürekli olarak suyla temas edilen bir ortamda, yapışma özelliğinin korunmasını sağlamaktadır.
Mermer yapıştırıcıları yalnızca mermerlerde değil pek çok doğal taşın yapıştırılmasında da kullanıma uygundur. Yapıştırma işleminin yapılabilmesi için ise yüzeyin uygun olacak şekilde hazırlandığından emin olmanız gerekmektedir. Söz konusu işlemin gerçekleşeceği yüzeyin kuru olduğundan, temizliğinden de ödün vermemeniz beklenir. Temizleme işlemi sırasında ise alkol bazlı olan solüsyonlardan birini kullanabilirsiniz.
Mermer yapıştırıcıyı duşakabin mermeriniz için kullanmadan önce ise üzerinde yazılı olan talimatlara dikkat ederek hareket etmelisiniz. Sizler talimata uygun adımlar attığınız zaman yapıştırıcının içerisindeki iki bileşen de aktif olmaktadır. Yapıştırıcınız kullanıma hazır durumdaysa o zaman işlem yapmanıza gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Hazırladığınız yüzeye yapıştırıcıyı ince bir tabaka şekilde sürebilirsiniz. Fazla olan ürünü ise temizlemelisiniz. Temizleme işleminin ardından da düzeltme yapabilirsiniz. Mermer yüzeyde kırık bulunuyorsa o zaman bu kısımlara da yapıştırıcı uygulayabilirsiniz. Ürünün ambalajında belirtildiği kadar bir süre boyunca da beklemelisiniz. Böylece ürün tamamen kurumuş olur. Duşakabin mermeri yapıştırıcısının kuruma süresi ise ürünün markasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Duşakabin Mermeri Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Banyolarda, duşakabin zeminlerinde kullanılan mermer, ortama oldukça şık bir hava katmaktadır. Özellikle yeni sezonda modern bir şıklık arayışında olanlar için birçok seçeneğe yer verildiği bilinmektedir. Söz konusu mermerlerin yapıştırılması sırasında ise mermer yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Aynı zamanda zamanla eskiyen, kırılan mermerlerinizin görünümünü iyileştirmek için de renkli duşakabin mermer yapıştırıcılarını tercih edebilirsiniz. Pek çok renk seçeneğinin olmasının yanında sıkça kullanılan ana renkleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Şeffaf mermer yapıştırıcısı kullanarak da mermer gibi malzemelerin yapıştırılması işlemini yapabilirsiniz. Bu seçenekler çok daha hassas, özel dolgu malzemeleri olarak bilinmektedir. Sizler hasar gören kısımları belirleyerek kullanacağınız malzemeleri seçebilirsiniz.
Mermer yapıştırıcıların kullanımı sırasında tek başınıza işlem yapmanız da zor değildir. Silikon ambalajlı olan mermer yapıştırıcılarla mermerleri kısa sürede yapıştırabilirsiniz. Kaliteli ve uzun ömürlü olan mermer yapıştırıcılarla daha etkili bir sonuç da alabilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken şey ise bir apart kullanarak macunu karıştırmanızdır. Sonrasında hazırlanmakta olan karışımı hızlı bir biçimde donma özelliğine sahip olduğundan ötürü, beklemeden yüzeye sürmelisiniz. Uygulamadan yarım saat sonra da duşakabin mermeri yapıştırıcısı tamamen taş formunu alacaktır. Sizler farklı kalitelerde olan yapıştırıcı modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçtiğinizden emin olmalısınız.

Duşakabin Mermer Yapıştırıcısı Kaç Saatte Kurur?

Duşakabin mermer yapıştırıcısının kuruma zamanı birden fazla faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Bu faktörlerden birisi ürünün yapısının nasıl olduğudur. Aynı zamanda uygulama şekli de yapıştırıcının kuruma süresini etkilemektedir. Duşakabin mermer yapıştırıcıları genel olarak ise bir ila iki gün içerisinde sertleşme göstermektedir. Yani kırk sekiz saat içerisinde tam kuruma sonucunu alabilirsiniz. Ancak bazı yapıştırıcılarda çok daha kısa zamanda kuruma almanız mümkündür. İhtiyacınıza göre soğutucu ve sabitleyici spreyler de kullanarak ürünün daha kısa sürede kurumasını sağlayabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.