Duşakabin Lastiği Nasıl Temizlenir? - Ferah Dizayn

Duşakabin Lastiği Nasıl Temizlenir

Duşakabin, modern banyo dekorasyonlarının olmazsa olmazlarından biri olarak görülmektedir. Banyonun kullanışlı olmasının yanında estetik bir görünüme sahip olmasını da kolaylaştırmaktadır. Bakımlı ve temiz bir kullanım fırsat sunan duşakabin, banyoların genelinde bir hijyen ortamı sunmaktadır. Hatta banyonun genel görünümünü de önemli ölçüde etkilediği bilinmektedir. Bundan kaynaklı olarak da duşakabin temizliğine dikkat etmek, hijyenik seçimler yapmak gerekmektedir. Böylece çok daha sağlıklı bir banyo ortamına sahip olmuş olursunuz. Duşakabin temizliği sırasında uyarıları da dikkate almalısınız. Özellikle duşakabin lastiği nasıl temizlenir gibi soru işaretlerine en doğru cevapları bulmalısınız. Bizler de yazımız içerisinde duşakabin temizliğinin detaylarına yer vererek en ideal duşakabin lastiği temizliğinden söz ettik. Dilerseniz yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Duşakabin temizliği sırasında camın temizlenmesinde sirkeden ve sudan yardım alınmalıdır. Böylece hem doğal hem de daha etkili bir temizlik yapma şansına sahip olabilirsiniz. Diğer yandan cam yüzeylerde yer alan su lekelerini, kireç birikintilerini bu şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Duşakabin metal aksamın temizlenmesi sırasında da paslanmaz çelik yüzeylerin kullanılması sizin faydanıza olacaktır. Yüzeyin temizlenmesinde beyaz sirkeyle limon suyunu aynı anda kullanabilirsiniz.
Duşakabin içerisinde yer almakta olan fayansları, derz aralarını temizlemek için de karbonat ve su kullanabilirsiniz. Derz aralarında bulunan kir ve kireç için eski bir diş fırçasından da yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda sert kıllı bir fırçadan yardım almak da işinizi görecektir. Duşakabinlerin temizliği sırasında her kullanım sonrasında yüzeyi iyice sildiğinizden de emin olmalısınız. Bu sayede su lekelerinin birikmesine engel olmuş olursunuz. Duşakabin uzun süre temiz ve bakımı olarak kullanılabilir. Duşakabin lastiği temizliği ise en önemli noktalardan birisidir. Lastik kısımlarının kontrol edilmesi, suyla ilgili hasarların, sızıntıların ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Sararan ve eski duşakabin lastiklerini sirke ve karbonat kullanarak temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda gerekli olduğunu düşündüğünüz andan itibaren değişim yapabilirsiniz. Böylece duşakabin içerisinde yaşanabilecek su sızıntılarının, olumsuzlukların önüne geçme şansına sahip olabilirsiniz.

Duşakabin Neyle Temizlenmelidir?

Duşakabin temizliği yapmak istediğiniz zaman bazı malzemelerden destek almanız gerekmektedir. Belirli malzemeler kullanarak temizliğinizi eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Kullanılacak bazı ürünlerden ve yöntemlerden söz etmek gerekirse de sıvı savun ve su, etkili ikililer arasındadır. Bu karışımı kullanarak duşakabin temizliğine başlayabilirsiniz. Bir sünger veyahut yumuşak bir bez yardımıyla sabunlu su kullanabilirsiniz. Kabinin tüm yüzeyini ve camları bu bezle ovalayabilirsiniz. Sonrasında da bol su kullanarak durulayabilirsiniz.
Pek çok kişinin kullandığı yöntemler içerisinde su ve sirke karışımı yer almaktadır. Yarım ölçek su ve yarım ölçek beyaz sirke karşımı kullanarak doğal bir temizlik yapabilirsiniz. Bu karışım sayısında sabun kalıntılarını temizleyebilirsiniz. Bir sprey şişesine doldurduğunuz karışımı duşakabin yüzeyine sıkıp bir bezle silebilirsiniz. Sonrasında bol su kullanarak durulama yapmayı da elbette ki unutmamalısınız.
Yarım su ve yarım karbonatlı karışım hazırlamak, kirlerin en güçlü şekilde temizlenmesine de yardımcı olmaktadır. Bu karışımı bir kaba aldığınız zaman yüzeylere iyi bir şekilde uygulamalısınız. Sonrasında bez yardımıyla ovalayıp, suyla durulayabilirsiniz. Duşakabinler için kullanılan özel temizleyicileri de kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin etiketlerine dikkat etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Kullanım talimatlarını okumadan kullanmamalısınız.
Sıklıkla kullanılan yöntemlerden birisi ise buharlı temizleyicilerdir. Duşakabin zemini, camlar, duşakabin lastiği temizliği sırasında derinlemesine sonuç almayı sağlamaktadır. Buharlı temizleyici sayesinde kimyasal kullanımına da gerek kalmamaktadır. Bu cihazların yardımıyla yüksek sıcaklık ve buharla kirleri çözebilmeniz mümkündür. Kireç ve sabun lekelerini önlemek için bu temizliğin düzenli olarak yapılması ve temizlik sırasında havalandırılmamın ihmal edilmemesi önemlidir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.