Duşakabin Kapısı Nasıl Takılır? - Montajlama - Ferah Dizayn

Günümüzde banyolarımızda sıklıkla küvet kullanımının yerini duşakabin kullanımına bıraktığı görülmektedir. Şık bir banyo tasarımı için seçilen duşakabinin kalitesinin yanı sıra onun montelenme işlemlerindeki işçilik de büyük önem arz etmektedir. Peki, duşakabin kapısı nasıl takılır? Duşakabin montelenme sürecinde doğru araçları ve ölçüleri kullanmanız durumunda bir iki saat içerisinde duşakabin kapısını monte etmeniz mümkün. Kapıyı taktığınız alanın ölçümlerini düzgün yapmanız bu aşama için çok önemli. Mezura kullanarak, kapı ekipmanının monte edileceği yüzeyler arasında, yatay ve dikey olarak ölçüm yaptıktan sonra bu ölçümleri not alarak alışveriş yapmanız gerekmektedir. Ölçülere uygun bir duş kapı seti satın almanız yapacağınız tüm işlemlerde oldukça önemlidir.
Duşakabin kapı kitleri bir dizi metal parça ile birlikte gelir, bu nedenle montaj işleminin çoğunluğunda bu parçaları düzgün yerleştirmek esas alınır. Küvetin ön kenarına oturan metal bir pervaz, duvarlarda desteklenecek iki yan sütun ve üstteki sütunları birleştirmek için tek bir travers ile sabitlenecektir. Duşakabin kapı ayarı nasıl yapılır sorusunun cevabı da sıklıkla merak edilmektedir. Duşakabin kapı kanatlarında bulunan ve kapıların hareket etmesini sağlayan rulmanların (tekerleklerin) düzgünce yerleştirilmesi bunda önemli bir etkendir.

Duşakabin Kapı Montajında Diğer Detaylar

Duşakabin kapısı montajında en önemli şeylerden birisi rayın nereye yerleştirileceğidir. Rayın yerleştirileceği yeri ölçüp işaretlemeniz çok önemlidir. Önce eşiği, ardından yan sütunları monte etmeniz gerekmektedir, bu nedenle küvetteki karolara çarpmaya başlamadan önce her şeyi ölçmek doğru olacaktır. Bu, duş kapısının düz olmasını sağlayacak temel unsurdur. Duşakabin kapısı, gerekli kesme ve yerleştirme işlemlerinden sonra vidalama ve silikonla sabitleme adımları ile devam eder. Bu adımlar oldukça önemlidir, çünkü en ufak kayma, yanlış hizalama durumunda sürgülü duşakabin kapısı düzgünce kapanmayacaktır. Duşakabin camı nasıl takılır, konusu ise oldukça hassas bir konudur. Pervazlara uygun bir şekilde ayarlanmış, boyutları ve ölçüleri tam ayarlı camları yerleştirirken oldukça dikkatli olunmalıdır. Duşakabin kapısı takmak oldukça zahmetli bir iştir. Bu yüzden bir ustadan yardım almanız en doğru hareket olacaktır.

Duşakabin Kapısı Fiyatları

Banyolarda sıklıkla tercih edilen duşakabinlerin modeline göre ve yapılmış olduğu materyallere göre fiyat aralığı değişiklik göstermektedir. Genişlik, yükseklik, cam kalınlığı gibi etkenler duşakabin kapısı fiyatlarında etkin rol oynamaktadır. Piyasada her banyoya ve cebe uygun duşakabin kapısı mevcuttur.
Duşakabin kapısı fiyatları, yalnızca duşakabin kiti bazında düşünülmemelidir. Montelenme sürecinde de özel bir araç kitine ihtiyaç duymanız sebebi ile alışveriş yaparken bu kitin fiyatını da toplam ödemenize dahil etmeniz gerekmektedir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.