Duşakabin Kapı Ayarı Nasıl Yapılır? - Ferah Dizayn

Duşakabin neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Uzun zamandır banyolarımızın demirbaşlarından olan duşakabinler sürgülü kapı olarak sıklıkla yer almaktadır. Duşakabin kapıları, kullanımı ve montajı basit olduğu kadar çekici ve modern bir görünüme sahiptir. Ancak zamanla temizlik ve yıpranma gibi durumlar olabilir.

Duşakabin kapısı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Duşa kabininiz olduğunda, banyonuz geniş ve yeterli alana sahipse kapıların birbirinden bağımsız olmasını tercih etmelisiniz. Ne yazık ki, bu kapılar çok fazla yer kaplayabilir ve herhangi bir tasarruf sağlamanıza yardımcı olmaz. Bununla birlikte, silinmesi ve temizlenmesi kolay, zamanla çabuk bozulmayan ve uzun yıllar kullanılabilecek bir duşakabininiz olmalıdır. Duşakabin genellikle çok sayıda fayda sağladığı için tercih edilir, ancak cıvatalar zamanla çok sayıda sorun oluşturabilir. Sürgülü kapılar birbirinden bağımsız gibi görünse de sürgülü kapıların bazı aralıkları birbirine bağlıdır ve bu da temizlik sorunlarına neden olabilir. Ayrıca sürgülü kapı yapacaksanız, sadece bir tane olduğundan mutlaka emin olun. Aslında ortadan yanlara doğru açılan çift sürgülü kapılara sahip olmak günümüzde daha yaygındır. Sürgülü kapılar söz konusu olduğunda, kapı ne kadar geniş olursa ve cıvata sayısı ne kadar az olursa o kadar iyidir. Son bir not olarak mutlaka dikkat etmeniz gereken bir durum ise açılıp kapanabilen kapıların her zaman daha kullanışlı olduğudur.

Duşakabin kapısı yaptırırken hangi ayarlara dikkat edilmelidir?

Çağdaş banyo temalarıyla mükemmel bir şekilde bütünleşen trend, modern yapısı ve zarif duruşu ile banyonuzda duşakabinler için özel bir bölüm oluşturabilirsiniz. Çerçevesiz cam kapılar çekici olsa da her eve veya banyoya uygun değildir. Banyonuzun genişliği, büyüklüğü, kabininizin konumu ve kalan alan, duşakabin kurarken çok önemli hususlardır. Ancak mümkün olduğunca duşakabinlerinize sürgülü kapı takmaktan kaçınmalısınız.

Unutmayın: Duşakabin kapısı, duş alanının dışından ziyade içine açılarak da yerden büyük ölçüde tasarruf sağlayabilir.

Tamamen şeffaf duvarları olan duşakabin tarafından her yer görünür ve belirgindir. Modern minimalizm, kompakt bir birim oluşturan sürgülü kapılarla tamamlanmaktadır. Ayrıca sisli ve puslu camlar ise en rahat olanlardır. Tabii ki, birisi duş alırken kimsenin içeri girmesi söz konusu değil, ancak aynı evde yaşayan aynı ailenin üyeleri, biri banyo yaparken veya duş alırken normal olarak girebilir. Her zaman ve hiçbir koşulda içini göstermeyen buğulu camlı duşakabin kapıları en iyi seçenek olacaktır. Ayrıca temizlik konusunda özellikle titiz değilseniz, buğulu camları düzenli olarak temizlemek zorunda kalmazsınız.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.