Duşakabin Gider Borusu Nasıl Değiştirilir? - Ferah Dizayn

Banyodaki en önemli sistemlerden biri de gider borularıdır. Bu borular, atık suyun doğrudan kanalizasyona gönderilmesini sağlamaktadır. Genel olarak oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olan duşakabin gider boruları, bazı zamanlarda patlayabilir ve tıkanabilir. Bu bağlamda duşakabin gider borusu nasıl değiştirilir sorusuna yanıt aranmaktadır. Gider boruları, uzmanlar tarafından değiştirildiği zaman çok daha sağlam olsa da, bireysel olarak da yapılabilmektedir.

Duşakabinde su birikmesini engelleyen ve atık suların tahliye edilmesini sağlayan gider boruları, patladığı veya tıkandığı zaman büyük bir zorluğa neden olmaktadır. Gider borularını kendi değiştirmek isteyen bireyler, aşağıdaki başlığa göz atarak detaylı bilgi alabilmektedir.

Duşakabin Gider Borusu Değişimi Nasıl Yapılır?

Duşakabin gider borusunu sökmek ve yenisi ile değiştirmek isteyen bireyler, yeni bir duşakabin gider borusu satın almalı, söküm ve montaj işlemleri için ise tornavida veya şarjlı tornavida kullanmalıdır. Gider borularının söküm ve montajı yapım aşamaları için aşağıdaki listeye inceleyebilirsiniz.

  1. Duşakabin gider borusunun bulunduğu gider boşluğundaki vida, tornavida ile sökülmelidir.
  2. Vida söküldükten sonra gider borusu boşa çıkacak ve kolayca yerinden çıkartılabilecektir.
  3. Eski gider borusunu yerinden çıkartıp, aynı şekilde yeni boruyu gider deliğinden ittirmeniz ve yerine oturtmanız gerekecektir.
  4. Sonrasında ise, ilk adımda sokmuş olduğunuz vidayı gider deliğine kapak ile birlikte takip vidalayınız.

Bu adımları tamamladıktan sonra, duşakabinin içerisindeki musluğu açarak gider borusunda bir anormallik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ancak bilinmesi gerekir ki, bu montaj işlemi basit olduğu için bir sorun görülme ihtimali oldukça düşüktür.

Duşakabin Gider Borusu Fiyatları

Duşakabin gider borusunda sorun olan bireyler, bu noktada gider borularının fiyatlarını da merak etmektedir. Duşakabin gider borusu fiyatları, oldukça uygun ve bütçe dostudur. Ancak gider borusu satın alacak olanlar, boruda herhangi bir kırık, çatlak, kesik gibi patlaklıkların olmadığından emin olmalıdır. Bu nedenle internet üzerinden gider borusu satın almak önerilmez. Zira satın almadan önce bu ürünleri mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.  Yapı marketler, nalburlar ve duş sistemleri firmaları aracılığıyla duşakabin gider borularına erişebilirsiniz. Fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Duşakabin Gider Borusu Nasıl Değiştirilir

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.