Duşakabin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

https://www.ferahdizayn.com/wp-content/uploads/2020/06/duşakabin-fiyatlarını-etkileyen-faktörler.jpg

Duşakabin alırken haliyle dikkat ettiğimiz unsurdur fiyatlandırmasıdır. Duşakabin fiyatlarını etkileyen birçok faktör mevcuttur. Bunların başında ise Çin malı ürün yerli ürün farkı gelir. Araştırmalarımızı yaparken tercih ettiğimiz ürünün yerli olmasına dikkat etmemiz gerekir. Çin malı bir ürün ile yerli üretim bir ürünü karşılaştırırsak fiyat farkını görebiliriz. Bu gibi durumlarda Çin malı ürünler daha uygun fiyatlı olacaktır. Fakat fiyat-kalite oranına bakarsak yerli ürünler daha pahalı olmasına rağmen  uzun vadede çok daha uygun hale gelmektedir. Çünkü Çin malı bir ürünü aldıktan kısa bir süre sonra deforme olup yenilenmesi gerekmektedir.

Duşakabin fiyatlarını belirleyen bazı faktörleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Cam kalınlığı ve kalitesi: Örneğin 4 mm bir cam duşakabin ile 6 mm bir cam duşakabinin dışarıdan bakılınca çok farklı olmadığı görülebilir, fakat ürünün kullanımında ve kalitesinde çok önemli bir fark meydana getirir. 4 mm cam çok daha esnek ve kırılgan ise 6 mm cam çok daha mukavemetli ve dayanıklıdır. Doğal olarak bu da fiyata direkt etki eder.

Cam rengi: Duşakabinde kullanılan şeffaf cam ve renkli cam fiyatları arasında en az iki kat maliyet farkı bulunmaktadır.

Kullanılan alüminyumun kalitesi: Bir çok firma Çin malı ürünlerle rekabet edebilmek için ince seri ve hurda karışım profil kullanımına gitmiştir. Örneğin; profil et kalınlığı inceldikçe ürünün ağırlığı da azalacağından maliyet  düşmüş olacaktır. Fakat bu durum zamanla duşakabinin profili camı ve vidayı bırakmasına yol açıp sorun teşkil edebilir. Kullanılan profilin orjinal alüminyum ham maddesi ile üretilmesi gerekmektedir.

​Bağlantı elemanlarının kalitesi: Kullanılan bağlantı elemanlarının paslanmaz özellik taşımasına dikkat etmek gerekir. Hurda karışım malzemeden üretilen bağlantı elemanları, menteşeler veya kulplar kısa zamanda boyayı ya da kaplamayı atar veya kırılır.

Aşağıdaki görsellere tıklayarak ilgili ürün sayfalarımıza gidebilir ve yerli malzemelerden imal edilen kaliteli duşakabin modellerimizi inceleyebilirsiniz.

 

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.