Duşakabin Camı Nerede Satılır? - Ferahdizayn

Duşakabin camı, genel olarak oldukça dayanıklı materyaller olsa da, kullanım hataları ve farklı sebeplere bağlı olarak kırılabilmektedir. Bu bağlamda pek çok birey yeni bir duşakabin satın almak yerine yalnızca camı değiştirmek istemekte ve duşakabin camı nerede satılır sorusuna yanıt aramaktadır. Duşakabin camı satın almak isteyen bireyler, bu camları pek çok yerden satın alabileceklerini bilmelidir.

Duşakabin camları, pek çok farklı materyal ve boyutta üretilmektedir. Bu nedenle duşakabin camı satın alabileceğiniz birçok yer olsa da, öncelikle bazı hususlara dikkat etmeniz gerekecektir. Bu noktada ilk dikkat etmeniz gereken şey, alacağınız camın ölçüleri olacaktır. Zira ölçüler uygun olmazsa, camın tekrar kesilmesi ve duşakabine uygun hale getirilmesi meşakkatli ve pahalı olacaktır. Ayrıca duşakabin camı için mika, plastik, cam gibi materyaller arasında seçim yapmanız da gerekir.

Duşakabin Camı Tek Alınabilir Mi?

Duşakabin camlarında bir sorun görülmesi durumunda bu camların tek olarak satın alınıp alınamayacağı merak edilmekte ve duşakabin camı tek satılır mı sorusuna yanıt aranmaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi duşakabin camını tek olarak satın alabilir ve bu sayede tüm duşakabin sisteminin yeni gibi görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Duşakabin camı satın alırken mutlaka ilk olarak ölçülere ve menteşelere dikkat etmeniz gerekecektir. Zira daha öncesinde plastik cam bariyeri olan bir duşakabine ağır bir cam takmak menteşelerin bu yükü taşımamasına sebebiyet verebilir. Aynı şekilde yanlış ölçüde cam satın almak camın yere sürtmesine, iskelete oturmamasına ve bu gibi birtakım sorunları beraberinde getirebilir.

Duşakabin Tek Camı Kırıldı, Ne Yapılması Gerekir?

Duşakabin camları, birden fazla parçada camın iskelete takılması ile son görünümünü almaktadır. Bu noktada duşakabin tek camı kırıldı sorunu yaşanabilmekte ve tek bir camın yenilenmesi gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiği merak konusudur.

Eğer duşakabin sisteminizde var olan birden fazla camdan yalnızca bir tanesi kırıldıysa, aynı materyallerde üretilen bir cam satın alarak kolayca değişim yapabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gerekir ki, diğer camlarla uyum sağlayan materyal seçilmelidir. Aksi halde duşakabinde yamalı ve absürt bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu bağlamda duşakabin camı almak için duşakabininizi yaptırdığınız üreticiyi tercih ederek aynı camdan satın alabilirsiniz.

Duşakabin Camı Satılan Yerler

Duşakabin camı almak istiyorsanız, daha önce de belirttiğimiz gibi pek çok yerden bu camları temin edebilirsiniz. Aşağıdaki listeye göz atarak duşakabinler için uygunluk gösterecek camlar satın alabileceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.

  1. Duşakabin firmaları,
  2. Duşakabin satışı yapan yapı marketler,
  3. Cam imalathaneleri,
  4. Pazaryeri işleyişine sahip online satış mağazaları,
  5. Pimapen PVC firmaları

Yukarıdaki listeden de görülebildiği gibi duşakabin için cam almak istiyorsanız, cam satışı yapan her firmayı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Duşakabin Camı Nasıl Olmalı?

Uzun yıllar boyunca kullanılan, banyoda mahremiyet ve su taşmalarını engelleyen duşakabin camları, mutlaka özenle seçilmelidir. Duşakabin camı tek almak istiyorsanız, mika plastiği seçebilirsiniz. Ancak cam istiyorsanız, banyo dekorasyonunuza veya ihtiyaçlarınızı göre cam seçeneklerine göz atabilirsiniz. Banyoda sade bir görünüm için sade camları, mahremiyet ve işlevsellik ön plandaysa da, buzlu camları tercih edebilirsiniz.

Duşakabin camı seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesi de kir tutmaz olmasıdır. Zira duşakabin camlarında görülen en büyük sorunlardan biri şu ve kireç lekeleridir. Bu lekeler, banyonuz temiz olsa dahi, pis durmasına neden olacaktır.  Cam alırken direkt olarak eski kullandığınız duşakabin camının aynısını alacaksanız, duşakabin firmalarında bulunan duşakabin yedek camı modellerine bakabilirsiniz.

Duşakabin Camı Nerede Satılır

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.