Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir? - Ferah Dizayn

Duşakabin Camı Nasıl Temizlenir

Sağlığınızı korumak, yaşam alanlarınızda geçirdiğiniz zamanın konforlu hale gelmesini sağlamak için düzenli ve temiz olmak şart. Ancak temizlik için her zaman yeterince vakit olmayabiliyor. Pek çok kişi de az zamanda en etkili temizliği yapmanın yollarını arıyor. Ancak bilindiği üzere bazı alanların temizliğini yapmak sanıldığından çok daha zor. Duş kabinleri de bunlardan biri olarak geçiyor. Çünkü duşakabin camı kireç ve sabun lekelerinden ötürü oldukça zor bir şekilde temizleniyor. Sabun, suda bulunan kire. şampuandan ötürü banyoda mat ve lekeli bir görünüm oluşuyor. Bu da çok kirli bir görünüm oluşturuyor. Lekelerin temizlenmesi için de birden fazla yöntemden destek alabilirsiniz.
Kullanılabilecek olan temizlik seçeneklerinden birisi banyo temizliği için kullanılan kimyasal temizlik ürünlerini kullanmaktır. Kireç sökücüleri tercih ederek etkili bir sonuca ulaşabilirsiniz. Bu ürünlerin kullanma talimatlarında belirtildiği gibi uygulanmasının ardından durulama işlemini yapabilirsiniz. Böylece duş kabini camlarınız daha temiz olacaktır.
Bu aşamada doğayı korumak ve bilinçli davranmak da bir hayli önemlidir. Banyolar genel olarak havalandırmanın yetersiz olduğu alanlardır. Kullanılan kimyasal maddelerden ötürü su kaynaklarının kirlenmesini önlemek ve bu ürünleri solumayı en aza indirmek için doğal temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu tarz önerilerden ötürü de doğal temizlik ürünleri ile duşakabin camı temizleme işlemi nasıl yapılır şeklinde sorular sorulmaktadır.

Duşakabin Camı Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Banyodaki lekeler nasıl çıkar sorusuna doğal bir çözüm arıyor olabilirsiniz. O zaman var olan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ilk adımlardan birisi sirke ile duşakabin temizliğidir. Bilindiği üzere sirke kullanımı, ev temizliğinde sıkça öne çıkan seçeneklerden birisidir. Bir fısfıs içerisine sirke koyup duşakabin camlarını temizleyebilirsiniz. Yukarıdan aşağıya doğru sıkarak uygulayacağınız sirkeyi mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz. Buna ek olarak dilerseniz bez yerine gazete kağıdından da yardım alabilirsiniz.
Kullanılan yöntemlerden bir diğeri limon tuzu ile duş kabini temizliğidir. Bir fısfıs içerisine dört tatlı kaşığı limon tuzu koymalısınız. İçerisine yaklaşık olarak bir su bardağı su eklemelisiniz. Sonrasında fısfısı limon tuzu eriyene kadar çalkalamalısınız. Limon tuzu ve su karışımını sıktıktan sonra temiz bir bez yardımı ile cama iyice yaymalısınız. Bunun üzerine camları su ile iyice temizleyip kuru bir bez yardımı ile silmelisiniz. Bu yöntemi kullanarak çok iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.
Sıkça kullanılan duşakabin camı temizleme yöntemleri arasında su ve tuz karışımı yer almaktadır. Uzun süre nemi içerisinde tutan bir ortamda bakteri ve mineraller oluşur. Bu da sanılandan çok daha tehlikelidir. Su lekeleri gibi minerallerin oldukça inatçı olduğu bilinir. Ancak bu lekelerin temizlenmesi için kuvvetli bir destek aldığınızda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Kap içerisinde yeterince karıştırdığınız su ve tuzu, şikayetçi olduğunuz bölgeye uygulayıp kısa süre içerisinde sonuç alabilirsiniz. Ek olarak tuz ile çok sert olan lekeleri bile ortadan kaldırabilirsiniz. Tüm bu yöntemleri kullanabileceğiniz gibi duşakabin camı kirlenmesini geciktirecek adımlar atmaya da dikkat etmelisiniz. Bu sayede düzenli olarak yapacağınız banyo temizliğini çok daha kolay hale getirmiş olursunuz. Çok daha uzun süre temiz bir görünümle karşılaşmanız açısından da önemli olduğunu unutmamalısınız.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.