Duşakabin Cam Filmi Nasıl Çekilir? - Ferah Dizayn

Duşakabin tasarımları arasında oldukça fazla tercih edilen cam filmi, banyonuzun estetik algısını değiştirerek daha kullanışlı ve daha güzel bir duşakabin fırsatı sunuyor. Günümüzde oldukça fazla revaçta olan cam filmli duşakabinler, daha konforlu ve daha güzel bir duşakabin şansı sunuyor. Peki, duşakabine cam filmi nasıl çekilir? Yazımızda bu konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Duşakabin Cam Filmi Çekimi Nasıl Olur?

Farklı çeşitleriyle banyonuzun daha estetik durmasına vesile olan duşakabin cam filmleri, farklı seçenekleriyle banyonuzun havasını değiştirmek için birebir tasarım ürünüdür. Bu farklı çeşitlilikler arasında ne tarz görünüm istediğiniz de önemlidir. Renkli bir görünüm mü istiyorsunuz veya modern mimariye uygun bir dekorasyon mu istiyorsunuz ya da klasik algıda bir banyo tasarımı mı istiyorsunuz, her isteğinize göre duşakabinlerinize cam filmi çeşitleri bulunmaktadır.
Duşakabine istediğiniz cam filmi çeşidi çekilirken öncelikle duşa kabin iyice temizlenir. Duşakabine cam filmi çekme işlemlerine başlamadan önce, iyice temizlenen duşakabin camlarının iyice kurulanması gerekmektedir. Bu iyice kurulama işleminden sonra, duşakabin camlarına çekilecek olan cam filminin arkasında bulunan yağlı gibi olan kağıt çıkarılır. Cam filminin arkasında bulunan yağlı kağıt çıkarıldıktan sonra, çıkan yüzeyin ıslatılması işlemine geçilir. Belirli yardımcı gereçlerle ıslatma işlemi yapıldıktan sonra bu ıslanılan cam filmi duşakabin camlarına yerleştirilir. Duşakabin camlarına yerleştirilen cam filmi kağıdı spatulayla iyice yerleştirilip, tam bir şekilde yapışması sağlanır. Bu yapıştırma işlemi sırasında, cam filminin duşakabin camlarına iyice yapışmasını sağlayabilmek için, çekilen cam filmleri biraz daha ıslatılabilmektedir. Daha sonra bir süre bekledikten sonra, duşakabin camlarından taşan fazlalıklar kesilerek son görünüm elde edilebilir. Duşakabine cam filmi nasıl takılır, sorusunu bu şekilde cevaplayabilmekteyiz. Bu işlemler kullanılan malzemenin kalitesine göre daha kolay ve daha rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Cam filmlerini duşa kabin camlarına iyice yapıştırmanın da ayrıca önemi bulunmaktadır.

Duşakabin Cam Filmi Modelleri Nelerdir?

Özellikle duşakabinlerde tercih edilen cam filmler oldukça meşhurdur. Duşakabin cam filmi nasıl çekilir sorusuna cevap verdiğimiz yazıda tercih edilen cam film modellerinden de bahsedebiliriz. Duşakabinler için çok fazla tercih edilen cam filmleri arasında, buzlu cam filmi ve desenli cam filmi yer almaktadır. Bu iki cam filmi çeşidinin de belirli güzellikleri ve avantajları vardır. Sizler de duşakabinlerinize cam filmi çekmek istediğinizde bu tarzları tercih edebilir ve daha güzel bir banyo görünümü elde edebilirsiniz. Kolaylıkla duşakabin camlarına çekilen cam filmleri, daha konforlu ve estetik bir görüntü sağlıyor.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.