Duşakabin Alt Kapağı Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Duşakabinler, genellikle alt panelleriyle birlikte sunulmaktadır. Ancak bu ek zemin panelleri, zaman içerisinde eskiyebilir, tamir veya bakım gerektirebilir. Bu gibi durumlarda duşakabin altının sökülmesi gerekmektedir. Bu işlemi evde kendi yapmak isteyen bireyler de, duşakabin altı nasıl takılır sorusuna yanıt aramaktadır. Duşakabinin altının sökülebilmesi ve tekrar takılması için bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Duşakabin alt paneli, elinizde var olan panelin türüne göre birkaç farklı şekilde geri takılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, bazı panellerin montaj için delikleri ve vidaları bulunmamakta ve bu nedenle macunla sabitlenmektedir. Bazıları ise kendinden klips mekanizmasına sahiptir ve oturtma yöntemiyle yerine yerleştirilmektedir. Bazı paneller ise vidalama usulü ile yerine oturtulmaktadır. Bu gibi yöntemlerden hangisinin kullanılacağını tespit etmek için ise alt panele bakmanız yeterli olacaktır.

Adım Adım Duşakabin Alt Kapağı Takımı

Duşakabinin alt kısmını yerine oturmak için farklı yöntemler bulunsa da, bu adımları yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin tekne veya zemin panelini yerine takmadan önce iyice temizlemek ve toz gibi yapışmaya engel olacak öğelerden arındırılması gerekmektedir. Ayrıca gider borusunun da yerinde olduğundan emin olunmalıdır. Oval duşakabin montajı da dahil olmak üzere tüm tür ve modellerdeki duşakabin altı takımı yaparken şunlara dikkat etmelisiniz.

  1. Montaj öncesinde mutlaka panel ve zemin iyice temizlenmeli ve kurutulmalıdır.
  2. Gider borusunun doğru yerde olduğundan emin olunmalı ve çıkma ihtimaline karşın izolasyon macunu ile sabitleme yapılmalıdır.
  3. Panel veya duşakabin teknesinin doğru noktaya yerleştirildiğinden emin olunmalıdır.
  4. Montaj, ürün kullanım talimatına uygun olacak şekilde yapılmalıdır.
  5. Montajın ardından su sızıntılarını engellemek için suya dayanıklı macun kullanılarak kenar ve köşeler yerine sabitlenmelidir.

Bu adımlar sayesinde yaptığınız montaj çok daha başarılı olacak ve uzun vadede sorunsuz bir kullanım sağlayacaktır.

Duşakabin Teknesi Altı Nasıl Sökülür?

Duşakabin teknesi altı takılması kadar çıkartılması da gerekli olabilmektedir. Bakım, onarım, yenileme gibi işlemlerden dolayı tekne altını sökmek isteyen bireyler, duşakabin teknesi altı nasıl sökülür sorusuna yanıt aramaktadır. Bu bağlamda tekne altının çıkartılmasının oldukça kolay olduğu bilinmelidir.

Duşakabin teknesini sökerken ilk olarak sabitleme macunlarının çıkartılması gerekmektedir. Bu macunu çıkartmak için bir maket bıçağı kullanarak duvar ve tekne arasında kalan macunu boydan boya çizmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra tekne yerinden hareket edecek ve kolayca çıkartılabilecektir.

Duş Teknesi Altı Nasıl Temizlenir?

Duş teknesi altı, kir ve saç gibi pisliklerden dolayı kirlenebilmektedir. Bu durum, koku ve küf gibi bazı sorunları beraberinde getirebilmektedir. Duş teknesi altı nasıl temizlenir diye düşünen bireyler, bu temizlik için daha önce belirttiğimiz söküm işlemini yapmalıdır. Daha sonrasında ise zemin silinip süpürülmeli ve tekrar montaj yapılmalıdır. Bu işlemi yılda 2 defa yapabilir ve kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.