Cam Korkuluk Nasıl Temizlenir? - Ferah Dizayn

Cam korkuluk; toz, yağmur, güneş, korozyon ve darbe gibi faktörlere karşı dirençli olarak tasarlanır. Bunlar kir ve pas tutmaz. O nedenle sık sık temizliğe ihtiyaç duymaz. Temizlenmesi gerektiğinde bunu su ile dahi kolayca gerçekleştirmek mümkündür. Pek çok yapının vazgeçilmez unsurlarından biri olan cam korkuluklar estetik görünümü ve sağlam yapısıyla avantaj meydana getirir. Bunların üretiminde sağlığa zararlı maddeler kullanılmaz. Dolayısıyla aynı zamanda çevre dostu oldukları söylenebilir.

Alışveriş merkezlerinde, otellerde, balkonlarda sıklıkla tercih edilen cam korkuluk modelleri; spor salonu, plaza, iş merkezi ve hastane gibi yerlerde de kullanım alanı bulur. Kişilerin seyir zevkine hitap eden teraslarda da camdan korkuluk çeşitleri modern tasarımlarıyla göz doldurur. Yine; villa, yazlık ve buna benzer yaşam alanlarında karşımıza çıkan cam korkuluklar, hem dekorasyonun bir parçası hem de önemli bir güvenlik unsurudur.

Cam Korkuluk Temizliği Nasıl Yapılır?

Adı her ne kadar cam korkuluk olsa da, bu ürünler kırılgan bir yapıya sahip değildir. Bilakis son derece dayanıklıdır. Çok şiddetli bir darbe almadığı müddetçe genleşme yapıp dağılmaz. Bu yüzden temizliğini yaparken endişe duymanıza gerek yoktur. Cam korkulukları temizlemek için güçlü kimyasallara ihtiyaç duyulmaz. Üzerindeki kirlerden kurtulması için sadece su bile yeterli olur. Temiz bir bezi su ile ıslatarak cam korkuluğu bununla silebilir, böylece her zaman şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cam Korkuluk Temizleme Yöntemleri

Cam korkuluklar sürekli dış havayla temas hâlindedir. Ayrıca şeffaf bir yapıya sahiptir. Bu sebeple çabuk kirlenmesi doğaldır. Özellikle suya bağlı lekeler, cam korkuluklarda en fazla karşılaşılan sorunlardan biridir. Bunları gidermek için cam temizliğine özel olarak üretilen ürünlerden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz bir miktar sirkeyi ve suyu sprey şişesinde karıştırarak cam korkuluğunuzu bu karışımla silebilirsiniz. Cam korkuluk temizliği için deterjan, çamaşır suyu ve benzeri maddeler kullanmaktan kaçınmanız önerilir. Çünkü bu tarz ürünler klor içerir ve ağartıcı özelliktedir. O nedenle çelik bağlantı ekipmanlarının zarar görmesine yol açabilir. Öte yandan cam korkuluklar rüzgarın getirdiği tozlarla kolayca kirlenir. Bu kirleri korkuluğunuzdan uzaklaştırmak için kuru ve yumuşak bir bez kullanabilirsiniz. Bezi biraz ıslatarak cam korkuluğu güzelce silip ona eski berraklığını yeniden kazandırabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.