Cam Korkuluk Montajı Nasıl Yapılır? - Ferah Dizayn

Cam korkuluk modern evlerin vazgeçilmezi. Cam korkulukların popülerliği özellikle son yıllarda hızla artmaya devam ediyor. İster eviniz isterseniz de ofisiniz için bir korkuluk modeli arayışında olun cam korkuluklar tüm zamanların favorisi. Güvenli ve kaliteli malzemelerle hazırlanan özel üretim cam korkuluklar ile evinizin şıklığına güvenli bir şıklık eklemeniz mümkün.

Cam korkuluk montajı, genel olarak profil montajı ve ana cam montajı olarak iki kısımdan oluşur. İlk olarak alt profiller korkuluğun bulunacağı alana sabitlenmeli sonrasında alt profillerde bulunan kancalı alanlara camlar sabitlenmeli. Son olarak üst profiller de cama sabitlenmelidir. İşte cam korkuluk montajı bu kadar kolay. Ancak cam, yapısı gereği oldukça narin bir materyal. Dolayısıyla kesin çözüm için bir yetkiliden yardım almanızı öneririz.

Kendi zevklerinize uygun olarak farklı cam türleri ve renkleri, farklı profil renkleri seçmeniz mümkün. İsteğe özel ayarlanan yükseklik ve ölçümlerden yararlanabilir ve tamamen size özgü bir cam korkuluk hazırlatabilirsiniz. Tasarımdan montaja her aşamada profesyonel destek alarak kusursuz sonuca ulaşabilirsiniz. Cam korkuluklar şık ve modern görünümü ile birçok kişinin tercihi. Hijyenik ve kolay temizlenebilir bir malzemeden üretilmiş olması da yoğun talep görmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Özel mülkler, siteler, plazalar ve çeşitli iş yerleri başta olmak üzere birçok mimari yapıda karşımıza çıkan cam korkuluk modelleri, modern bir görüntünün yanı sıra güvenli yapısı nedeniyle de sıklıkla tercih ediliyor.

Cam Korkuluk Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Korkulukların cam olması “korkuluklar çok soğuk ya da çok sıcak havalara dayanır mı? Camlar ne kadar dayanıklı, yaslanırsak parçalanır mı? Çok kolay çizilip deforme olurlar mı?” gibi birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Cam korkuluk malzemeleri seçilirken genel olarak güvenilir, dayanıklı ve kolay temizlenebilen malzemelerden oluşmasına dikkat ediliyor. Cam korkuluk seçimi yaparken, malzeme seçiminde profesyonel destek alabilir, güvenilirliğinden emin olduğunuz markaları tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Cam korkuluklar, zorlu iklim koşullarına karşı dayanıklıdır. Sıcak ya da soğuk havalarda esneme ya da çatlama yapmayan özel kalınlıkta cam malzeme kullanılarak oluşturduğundan, tüm mevsimlerde güvenle kullanabilirsiniz. Ayrıca özel camı sayesinde kolay kolay kırılmaz ve çizilmez. Evinize ya da ofisinize uyum sağlayacak en güzel cam korkuluğu gönül rahatlığıyla tasarlatabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.