Cam Korkuluk Güvenilir mi? - Ferah Dizayn

Cam korkuluklar paslanmaz alüminyum malzemeler ile yapılmaktadır. Son derece uzun ömürlü bir ürün olan cam korkuluklar, kişilere birçok avantaj sağlamaktadır.

Günümüz şartlarında dekorasyon ve mimariye ciddi oranda önem verilmeye başlanmıştır. Bu bağlamda birçok yenilik yapılamaya başlanmış ve betonarme yapı görüntüsü yerini daha modern yapılara bırakmaya başlamıştır. Cam korkuluk sistemleri de teras, merdiven ve balkonlarda estetik bir görüntü elde edilmek amacı ile kullanılan son teknoloji ürünler arasında yer almaktadır. Kişilerin doğa ile iç içe olmasını ve karşısında bulunan manzarayı doğruda görebilmesini sağlayan cam korkuluk sistemleri, kişilerin zaman zaman sağlamlık konusunda bir şüphe içine girmesine neden olabilmektedir. Fakat cam korkuluklar en güvenli sistemler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Güçlendirilmiş cam ya da güvenli cam olarak da bilinen temperli cam, kırılmaya karşı yüksek bir direnç göstermektedir. Nadiren de olsa kırılma yaptığı göz önüne alındığında, cam keskin ve küçük parçalara ayrılmamaktadır. Bu nedenle cam korkuluk sistemleri emniyetli ve son derece dayanıklı bir yapıda üretilmiş olması sayesinde kullanıcılarına yüksek oranda güvenlik sağlamaktadır.

Cam Korkuluk Kullanım Alanları

Yaşam alanlarında güvenlik ve emniyet sağlamak amacı ile kullanılan bazı ürünler bulunmaktadır. Cam korkuluk sistemleri ise bu ürünler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Güvenli ,dayanıklı , kırılmaz, paslanmaz ve emniyetli bir sistem olan cam korkuluklar, genel olarak merdiven korkuluklarında, yüksek katlı binaların teras kenarlarında ve balkonlarda kullanılmaktadır. Cam korkuluklar, güvenlik ve sağlamlık kriterlerine ek olarak estetik ve modern yapıları sayesinde de yaşam alanlarında ve yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Cam Korkuluk Sistemlerinin Özellikleri

Cam, genel olarak kullanıldığı tüm alanlarda zarif ve estetik bir görüntü ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Sağlıklı, geçirgen ve güzel görünmekte olan cam, yaşam alanlarında yapılan farklı dokunuşlar ile eşsiz görüntüler ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Cam korkuluk sistemleri de bu örnekler arasında yer almaktadır. Güvenlik ve estetik açıdan teras, balkon ve merdiven korkuluğu olarak kullanılan cam korkuluk, özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Sağlam ve dayanıklıdır.
  • Kir tutmaz ve kolaylıkla temizlenir.
  • Kırılma durumunda küçük ve keskin parçalara ayrılmaz.
  • İstenilen yerlere monte edilebilir ve estetik bir görünüme sahiptir.

Cam Korkuluk Fiyatları

Cam korkuluk fiyatları hesaplanırken göz önüne alınan birçok kriter bulunmaktadır. Sistem fiyatlarının belirlenmesinde baz alınan en önemli nokta, uygulamaya söz konusu olan metre karedir. Kullanılan malzeme kalitesi, hammadde fiyatları, tasarım, istenilen ekstra özellikler, gerekli olan alüminyum ve demir gibi malzemeler de korkuluk fiyatlarının değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Kişiler yaşam alanlarına cam korkuluk yaptırmak istediğinde net bir fiyat alabilmek için istekleri, ihtiyaçları ve uygulama alanının ölçüsü ile birlikte bir profesyonelden destek almalıdır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.