Cam Kapı Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Cam kapı modelleri artık eskisinden çok daha fazla olacak şekilde tercih ediliyor. Birçok insan cam kapı sistemlerinin çok daha estetik bir görünümünün olduğunu düşünüyor. Bu yüzden de tercihlerini popüler seçeneklerden yana kullanmayı seçiyorlar. Cam kapı sistemleri detaylı olarak incelendiği zaman sadece estetik avantajlar da sağlamıyor. Estetik duruşunun yanı sıra dayanıklılık ve güvenlik gibi detaylarda da var olan endişelerinizden kurtulmanızı sağlıyor. Tam olarak beklentilerinize hitap eden cam kapı özelliklerinin bulunduğundan emin olabiliyorsunuz. Diğer yandan cam kapılar, kişiye özel olarak da tasarlanabilmektedir. Süreç içerisinde cam kapı montaj işlemleri de beklenenden çok daha kolaydır. Elbette bu aşamada işin uzmanından destek almak çok daha doğru bir adımdır.

Cam Kapı Montajı Nasıl Yapılıyor?

Cam kapı montajı için, cam bölümlerinde menteşeler için belirlenmiş alanlar mevcuttur. Bu alanlar üzerinden, menteşe parçalarının cama denk gelen bölümlerini montajlamak gerekmektedir. Söz konusu işlemse sanılanın aksine çok daha kolay bir biçimde tamamlanmaktadır. Çalışmalar sırasında gerekli bilgiye sahip olduğunuzda seri bir şekilde sonuca ulaşmanız mümkündür. Elbette cam kapı montajı için verilen adımların eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Öncelikli olarak zemin plaklarının yere sabitlenmesi gerekmektedir. Bunun için de bir matkaptan yardım alabilirsiniz. Matkap ile vida deliklerini açabilirsiniz. Sonrasında vidaları yerine takıp zemin plakasını sorunsuzca sabitlemeniz mümkündür. Menteşelerin cama montajını yapma işlemleri de basit bir şekilde bitirilmektedir. Bu işlem için pullardan ve cıvatalardan destek alınmaktadır.

Cam Kapı Montajında Hangi Aksesuarlar Kullanılıyor?

Cam kapı aksesuarları, cam kapı sistemlerinin özelleştirilmesi halinde kullanılan seçenekler olarak bilinmektedir. Bu aksesuarlar da sadece belirli noktalar için geçerli değil. Dilerseniz yer hidroliğinden kilide, cam kapı kollarından resim asma aksesuarlarına kadar farklı birçok seçenekle karşı karşıya gelmeniz mümkündür. Bu sayede aslında hayalinizde olan cam kapı sistemlerinin tasarlanması da mümkündür. Beklentilerinize denk gelen cam kapı montaj çalışmalarıyla beraber en iyi kullanım fırsatlarından yararlanmanız da söz konusudur. Cam kapı fiyatları özelleştirme çalışmalarına göre değişkenlik göstermektedir. Tüm bu detayları göz önünde bulundurduğunuz zamansa sizin için uygun olan seçenekleri temine temin etmeniz mümkündür.

Özel Cam Kapı Montaj Uygulamaları

Cam kapıların özel olarak hazırlanması, farklı tasarımların kullanılması montajların da değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Yani standart bir cam kapı sisteminin montajı ile özel cam kapı sistemlerinin montajının aynı olduğunu söylemek daha doğrudur. Kapıların montajı sırasında normal kapılarda olduğu gibi bir kapı kanadı ve kasa fitili bulunmaktadır. Pervaz, seçili kapıya uygun olacak şekilde cam kapı hidroliği de mevcuttur. Ancak cam kapılar sürgülü ya da ray sistemli olacaksa, o zaman montaj için gerekli olacak malzemeler de farklıdır. Farklı işlemlerin yapılması, malzemelerin değişkenlik göstermesi nedeniyle profesyonel desteklerinin alınıyor olması çok daha doğru olacaktır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.