Cam Kapı Nasıl Seçilir? - Ferah Dizayn

Cam kapılar bazı noktalarda kullanılamayacağı gibi bazı noktalar için en ideal tercihtir. Çünkü cam kapıların kalitesi, çalışma parametreleri incelendiği zaman ahşaptan daha düşük görünmez. Banyolarda kullanılan cam kapı tasarımlarının birkaç kat daha üstün olduğunu söylemek de mümkündür. Ayrıca dış çekiciliğinin olması, ortamın dekorasyonuna uyum sağlaması gibi pek çok avantajın da öne çıktığı bilinmektedir. Farklı ortamlarda rahatlıkla kullanılan cam kapı modelleri için doğru seçenekler olduğundan da emin olunması şarttır.

Örneklendirmek gerekirse cam kapı tasarımları seçilirken bazı avantajlara sahip olduğundan emin olunması gerekmektedir. Kullanılan ortamda korozyon etkisi varsa o zaman buna karşı direncinin bulunması faydalı olacaktır. Böylece hamam, buhar odası gibi ortamlarda nem seviyesine karşı dayanıklı olması mümkündür. Cam kapı modellerinin kullanımı sırasında ürünler orijinal etkisini kaybetmemektedir. Sıcaklıkların yüksek olmasından kaynaklı olarak şeklini kaybetmemesi de gerekir. Özellikle dış kapı girişlerinde kullanılan cam kapılarda soğuk ve sıcaktan etkilenmeyecek olan seçeneklerin tercih edilmesi daha doğrudur.

Seçilecek olan cam kapıların yüksek ürün kalitesine sahip olması gerekir. Genel olarak bakıldığı zaman yüksek kaliteli cam kapıların ağırlıkları çok daha fazladır. Barındırdıkları tasarımların yüksek maliyetlerinin olması çok daha dikkatli kullanılmalarının temel nedenlerindendir. Bununla beraber cam kapılarda kırılganlık oranı dikkate alınmalıdır.

Cam Kapılar Güvenli Midir?

Cam kapı modelleri farklı pek çok ortamda kullanıma uygundur. Evlerde, ofislerde sıkça tercih edilen kapı modelleri içerisinde yer almaktadır. Cam kapı tercihi yapmadan önce pek çok kişinin kafasında da cam kapı güvenli midir sorusu yer almaktadır. Bu sorunun temel nedeniyse cam kapıların ana materyalinin cam olmasıdır. Camın kırılma riskinin olup olmadığı pek çok kişi tarafından bilinmemektedir.

Cam kapı modelleri içerisinde kaliteli temperli yapıda üretilmiş olan modeller bulunmaktadır. Bu da kişilerin cam kapı seçimiyle birlikte güvenlikle ilgili kaygılarının ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır. Cam temperli yapıda üretildiği zaman kırılmalara karşı daha güçlü olduklarını söylemek de mümkündür. Kesici aletlerle kesilmiş olmaları, darbelere karşı parçalanmaması zor ihtimaller içerisindedir. Bu yüzden cam kapı güvenliği konusunda sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir.

En Popüler Cam Kapı Modelleri

Ortamın hem aydınlık olmasını hem de daha şık bir mekan oluşturmayı sağlayan cam kapı uygulamaları kişilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak hazırlanmaktadır. Yani cam kapı modellerini seçerken dilerseniz farklı boyutlara uygun olarak üretim yapabilmeniz de mümkündür. Ofislerde kullanılan cam kapı modelleri içerisinde genel olarak 10mm kalınlığında kapılar üretilmektedir. Bu da cam kapıların hem daha dayanıklı hem de daha iyi görünmelerinde etki sahibidir. Kişilerin güvenlikle ilgili endişelerinin ortadan kalkmasında da önemli bir yere sahiptir.

Özel tasarım olacak şekilde cam kapı modeli seçmek istiyorsanız alüminyum cam kapı modellerini seçebilirsiniz. Bu modellerin sıklıkla tercih edilmesinin temel nedeni de var olan modelleri olarak görülmektedir. Ofis kullanımında sıkça kullanılan ve hemen her ortama farklı bir hava katan cam kapı modelleri, uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.