Cam Kapı Ayarı Nasıl Yapılır? - Ferah Dizayn

Cam kapılar, işyerlerinde yoğun olarak kullanılan kapı türlerindendir. Kuaförlerde, kafeteryalarda, bahçe ve balkon girişi olan mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Günden güne çok daha yaygın bir biçimde kullanılan cam kapılar, bazı evlerde salon girişlerinde veyahut mutfaklarda da yer almaktadır. Detaylı olarak söz etmek gerekirse, bu kapılar, binanın yapısına uygun olarak dizayn edilmektedir. Aynı şekilde gerekli cam kapı ayarı da binanın şekline bağlı olarak düzenlenmektedir. Estetik bir görünüme sahip olmasından ötürü öne çıkan cam kapı modelleri, mekânın aydınlık bir hal almasında da etkilidir. Yapısı sayesinde kullanım avantajları ortaya çıkmaktadır.

Cam kapıların hassas düzeneklerden oluştuğunu söylemek de gerekmektedir. Bu yüzden cam kapı ayarları da uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Hassas düzenekler olarak bilinen cam kapıların sağlam bir cam ile yapılması da hasarın önüne geçemez. Çünkü camın kalitesi ne kadar yüksek olsa da açma ve kapama hızı bir hasarın meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu da aslında normal bir durumdur. Cam kapılarda gelişmiş sistemler bulunmasından ötürü ayarları sorunsuz bir şekilde çözümlenmektedir.

Cam Kapı Arızaları Nelerdir?

Cam kapılarda birden farklı arıza meydana gelebilir. Kapı motorundaki sıkıntı arızaya yol açabilmektedir. Bu da hava süspansiyonunu oluşturan sistemde arıza olduğu anlamına gelmektedir. Diğer yandan cam kapı motorunun arızalanması, kapının açılıp kapanması sırasında problemlerin meydana gelmesine yol açmaktadır. Kapı kolunda da belirli sıkıntılar meydana gelmektedir. Kapının kolu için metal, cam ve krom kapı kolları tercih edilmektedir. Estetik olarak öne çıkan bu materyaller, kullanım özelliklerini de öne çıkarmaktadır. Diğer yandan menteşe arızası gibi bir problem de söz konusudur. Bu durum uzun süreli cam kapı kullanımlarında ortaya çıkan sıkıntılardandır. Açılırken ses çıkması da menteşe arızasından kaynaklanabilmektedir. Cam tamiri işlemlerini de örnek olarak göstermek mümkündür.

Cam kapıları ayarları da sisteme uygun olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda ayarın yapılması için hasar tespitinin yapılması gerekmektedir. Bunun ardından da hangi parçanın arızalı olduğu belirlenmeli, gerekli parçaların değişimi sağlanmalıdır. Parçaların değiştirilmesi, tamir edilmesi sonucunda da yaşanan sorun giderilmektedir. Bu aşamada cam kapı arızalarının oluşmaması adına arızalardan korunma önerilerini de dikkate almak gerekmektedir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.