Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Ferah Dizayn

Cam Balkon Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Gerek yaz gerekse kış mevsimi olsun hemen her mevsim balkonlarda oturmak kişilere keyifli gelebilmektedir. Ancak kışın balkonunuzda yada bahçenizde keyifli zaman geçirebilmek cam balkon sistemleri ile daha da konforlu hale dönüştürülebiliyor. Günümüzde özellikle son yıllarda balkonlarını kapalı balkona dönüştürmek isteyen kişiler modern ve estetik görünüm sunması nedeniyle cam balkon sistemlerini tercih etmektedir. Modern ve estetik görünüm sunması nedeniyle oldukça fazla tercih edilen cam balkon sistemleri diğer balkon türlerine oranla daha fazla maliyet içermektedir.

Cam balkon yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz gibi sorularda daha sıklıkla bu balkon türünü seçmek isteyen ve konu hakkında fikri olmayan kişiler tarafından araştırılan konular arasında yerini alır. Bu gibi sorular için rahatlıkla şunu söyleyebiliriz ki ilk olarak kişinin bu balkon sistemini tercih ederken firmanın kalitesine ve tecrübesine oldukça güvenmesi gerekir. Bu nedenle anlaşma yapılacak olan firmanın detaylı araştırılmasında fayda vardır. Bir diğer yanda cam balkonun oluşturulmasında firmanın kullanacağı ürünlerin kalitesi de detaylı değerlendirilmelidir.

Ayrıca PVC doğrama balkon imalatı yapan firmalarla çalışmamaya özen göstermelisiniz. Zira cam balkon sistemleri klasikleşmiş olan PVC doğrama ile oluşturulan balkonlara kıyasla daha fazla özen ve deneyim gerektiren bir balkon türüdür. Dolayısıyla cam balkon tercih ederken bu detaylara dikkat edilmesi sağlıklı sonuç alınması için gereklidir.

Kaliteli Ve Uzun Süre Kullanım İçeren Cam Balkon Nasıl Olmalıdır?

“Cam Balkon yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz” gibi sorular online platformlarda bu balkon sistemlerine ilgi duyan kişiler tarafından araştırılan konulardan birisidir. Özellikle cam balkon yaptırmak istiyorsanız lakin nasıl uzun süreli kullanım içeren bir balkon sahibi olacağınız konusunda bilgiye sahip değilseniz bu yazımızı değerlendirerek kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatabilirsiniz. İlk olarak cam balkon yaptırmak için seçeceğiniz firmanın deneyimi ve kalitesi, uzman ekiple hizmet sunuyor olması gibi kriterlere özen göstermelisiniz.

Ayrıca sadece fiyatına bağlı kalarak ta kaliteli bir ürün seçmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla en iyi ve modern bir cam balkon ne şekilde olur, sizler için derledik.

  • Cam balkonun alüminyum saflık oranı tam olarak %95 oranında olmalıdır. Ayrıca tekerleklerin milleri de çelikten oluşturulmalıdır.
  • Çelik ve paslanmaz tekerleklere sahip olmalıdır.
  • Ayrıca balkon sisteminde su tahliye ve profil kanalı da bulunması gereklidir.
  • Balkonun camları temperli olmalıdır.
  • Üretim ve montaj aşaması tam olarak uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.
  • Balkon sisteminde perde ve ayrıca ayar profili bulunmalıdır.
  • Sistemin kurulmasından sonra servis ve garanti sürecine dikkat edilmelidir.

Tüm bu detaylara dikkat ederek gerçekleştirilen cam balkon sistemleri uzun ömürlü bir kullanım sunar. Ayrıca cam balkon yaptırmak istediğiniz firmanın hizmet sunduğu atölyeyi de mümkünse ziyaret etmelisiniz. Bu şekilde üretim aşaması da daha rahat şekilde gözlemlenebilir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.