Cam Balkon Tekeri Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Yeni nesil evlerin, en kullanışlı alanlarından biri balkonlar halini almıştır. Cam balkonlar yeni dönemde çok daha tasarımsal ve kullanışlı olmaya başlamıştır. Konfor ve yeniliği aynı anda bulundurmaları da önemli noktalardan biri olarak görülmektedir. Cam balkonların kullanımı kadar, montaj işlemleri de oldukça kolaydır. Bu aşamada cam balkon tekeri nasıl takılır tarzındaki soruların cevabı da oldukça basittir.

Gerekli bilgilere sahip olmanız, tamamlamanız gereken adımları belirlemeniz sonrasında, cam balkon tekerini rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Eğer bu konuda bilgili biri değilseniz ve nasıl yapılması gerektiğini bilmiyorsanız, alanında uzman kişilerden destek almanız da gerekebilir. Bunun yanı sıra dilerseniz yazımızın devamını da okuyarak işe koyulabilirsiniz.

Cam Balkon Tekeri Nasıl Yeniden Takılır?

Cam balkon tekerinin yerinden çıkması, yanlış kullanımla bağlantılıdır. Yani siz cam balkonu yanlış kullanırsanız, o zaman cam balkon tekeri yerinden çıkabilir. Ayrıca tekerin kırılması ve kopması gibi olumsuz durumların meydana gelmesi de mümkündür. Bu da cam balkondaki tekerin yuvası içerisinde yürüyememesi, balkonun açılmaması anlamına gelmektedir. Bu noktalarda balkon en temel parçalarından biri olan tekerin değiştirilmesi oldukça kolaydır.

Tekerin, cam balkonun terazide takılması sonucunda daha rahat bir biçimde kullanılması mümkündür. Diğer türlü cam balkon tekerinin sıkışma yapması söz konusudur. Bu da teker takılsa bile sıkışma yapması gibi problemlerin meydana gelmesi anlamındadır. Eğer cam balkon teker ayarının nasıl yapılması gerektiğini merak ediyorsanız, montaj sırasında bu tarz bilgilerden de faydalanabilirsiniz. Ancak bu işlemin usta tarafından yapılması çok daha doğrudur.

Cam Balkon Teker Ayarı Nasıl Yapılır?

Cam balkon teker ayarı yapılırken bu konuda bilgili olmak önemlidir. Çünkü cam balkon tekerinin ayarı yapılırken, cama ve ray sistemine zarar vermemek gerekir. Tekerin takımında, tüm sistemin düzenli bir şekilde çalışması, terazili montajın göz önünde bulundurulması gibi detaylar da bir hayli önemlidir. Özellikle işlemler içerisinde teker arızasının ne olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer teker yanlış yere takılırsa, o zaman cam balkonun düzenli bir şekilde hareket etmesi de mümkün olmayacaktır. Açılıp kapanma sorunları meydana gelebilmektedir.

Cam balkon teker ayarı yaparken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde, tekerin doğru şekilde yerleştirilmesi yer almaktadır. Yani aslında tekerin kasa kısmına özenli, boşluk bulunmayacak bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Teker ayarlarının, kurallara uyumlu, tecrübeli ve profesyonel bir şekilde tamamlanması da beklenilen seçeneklerdendir. İşlem sırasında yalnızca tekerin yuvaya oturması değil, cam balkon sisteminin sorunsuz olarak çalışması baz alınmalıdır. Bu sayede işlemler sırasında çok daha rahat hareket etmek, kısa sürede, zorlanmadan istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Eğer cam balkon tekerinin yerinden çıkması gibi bir durumla karşı karşıyaysanız o zaman balkon kanadını üst tekerleğe doğru kaldırmalısınız. O zaman, tam oturmayan, çıkan tekeri, geriye doğru iterek yerine oturmuş olursunuz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.