Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır? - Ferah Dizayn

Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır

Cam balkon ölçüsü alma işlemi sonrasında balkonun projesi belirlenip fiyatlandırma aşamasına geçilir. Ancak bu aşamada doğru bir cam balkon ölçüsü almak oldukça önemlidir. Bununla beraber cam balkon ölçüsü alırken ne yapmak gerektiğini bilmek, dikkatli olmak gerekir. Kişinin balkonun ölçüsünü alırken kendini tehlikeye atmaması önemlidir. Olumsuz durumlardan kaçınmak adına kişi tek başına balkon ölçüsü almamalıdır. Denge kaybı, düşme gibi durumlara sebebiyet vermemek adına çok dikkatli olmak gerekir. Bununla birlikte işin profesyonellerinden destek almak çok daha doğru bir hamle olarak görülmektedir.
Cam balkon ölçüsü nasıl alınır sorusuna cevap vermek gerekirse de bu aşamada birçok yöntemin kullanılması mümkündür. Söz konusu yöntemler kullanılarak kaliteli ve uzun yıllar boyunca kullanılabilecek cam balkon tasarımı yapılmaktadır. Ancak temel ölçümlerin ne denli hassas olduğu atlanmamalıdır. Ölçümler yapılırken kaba ölçümün yanı sıra profesyonel ölçümlerin yapılması da şarttır.
Cam balkon ölçüsü alma işleminden temel bilgilerle söz etmek de mümkün. Ölçümü yapacak olan kişi, korkuluklardan sonra iç kısma doğru altı santimetre olacak şekilde ölçü almalıdır. Bu payın bırakılmasının nedeni kutu profil kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktır. Ayrıca cam balkon ölçüsü yerden alınacağı zaman yuvarlama yapılmamaktadır. Alınan ölçü genişlik ve yükseklik üzerinden hesaplanır. Bu şekilde ortama bir ölçü elde edilmektedir. Ek olarak küpeşte üstü uygulamalar ile cam balkon ölçüsünü alabilirsiniz.

Cam Balkon Ölçüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cam balkon yaptırmak istediğiniz zaman öncelikli olarak balkonun ölçüsü alınması gerekir. Bu ölçüye göre proje hazırlanır ve fiyatlar belirlenir. Son olarak da sizler, cam balkonunuz için bir seçim yaparsınız. Ancak bu seçimler yapılırken kişilerin önceliği fiyatlandırma olmamalıdır. Asıl dikkat edilmesi gereken nokta sistemlerin ömrünün uzun olması, sağlamlığı olmalıdır.
Cam balkon ölçüsü alınırken destek aldığınız kişinin uzman olduğundan da emin olmalısınız. Bu sayede cam balkonunuzun ölçüsü en doğru olacak şekilde alınmış olur. Ölçüm sırasında bütün bir ölçü alındığı gibi kanatlar için ayrı ayrı ölçüm yapılması da gerekir. Detaylandırmak gerekirse de balkonunuzun yerden yüksekliği her nokta için aynı olmayabilir. Mimariden kaynaklı küçük ölçü farklılıkları olabilir. Bu gibi durumların, cam balkonun montajı sırasında soruna yol açmaması adına, çok daha dikkatli olmakta fayda vardır. Tüm bu detayların eksiksiz olarak tamamlanmasının ardından da balkonunuzda yedi yirmi dört olacak şekilde zaman geçirip, ailenizle ve sevdiklerinizle ortamın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.