Cam Balkon Neden Su Alır? - Ferah Dizayn

Cam Balkon Neden Su Alır

Cam balkon kullanımı özellikle son yıllarda balkonlarında estetik görüntüyü elde etmek isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu bir balkon sistemidir. Bu balkon tasarımları estetik görünümün yanı sıra aynı zamanda güvenlik önlemleri açısından da tercih edilir olmaktadır. Bu balkon sistemleri genel olarak su sızdırmazlık özelliği dikkate alınarak yapılmaktadır. Lakin kimi durumlarda da cam balkon sistemlerinde su alma sıkıntısıyla karşılaşılabilmektedir. 

Bu balkon sistemlerinde bu gibi bir sorunla karşılaşılmaması için ilk olarak birtakım adımların uygulanması gerekmektedir. Zira cam balkon sistemleri gerek ürünün satın alınması aşamasından gerekse montajına kadar olan süreçte var olan her bir ayrıntının dikkat edilerek oluşturulması gereklidir. Ancak bu şekilde detaylı olarak tasarlanan ürünlerde su alma gibi bir durumla karşılaşmanız mümkün olmamaktadır. Elbette her üründe ve tasarımda olduğu gibi cam balkon sistemlerinde de uzman ekiplerin montajı gerçekleştirmesine özen göstermelisiniz. 

Aynı zamanda balkon montajınızın gerçekleşmesi sonrasında ise yine kaliteli bir silikon malzeme ile köşe yalıtımlarının iyi oluşturulması gereklidir. 

Cam Balkonların Su Sızdırmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cam balkon sistemleri günümüzde oldukça popüler olmuş olan bir balkon sistemidir. Cam balkon sitemlerinin yapılması ile kışın soğuk günlerinde bile bahçenizde vakit geçirebilir ve kış bahçenizin tadını çıkarabiliyorsunuz. Kış bahçesi tasarımları da son dönemlerde büyük talep görmektedir. Lakin kış bahçe sistemleri veyahut cam balkon sistemleri gibi trend balkon bahçe tasarımlarında su sızdırma gibi durumların oluşmaması adına ilk olarak kullanılan balkon sisteminin kalitesi ve montajı büyük önem taşır. 

Ayrıca bir diğer yandan bu balkon sistemlerinin oluşturulmasında kullanılan kasaların montajının doğru yapılması gereklidir. Zira bu kasalarda zaman içinde yağmur sularını balkonun içerisine aktarabiliyor. Kasaların montajı esnasında kullanılan vidaların tepe kısımlarına conta takılması ile kasaların montajı sağlamlaştırılır ve bu şekilde su sızdırma sorunu da bir nevi engellenmiş olur. 

Bir diğer yandan su tahliye oluğunun oluşturulması da su sızdırma sorununu engelleyebilmektedir. Su tahliyesi sisteminin doğru oluşturulması ile su sızdırma sorunları önlenmiş olur. Ayrıca cam balkon sistemlerinde su sızdırma gibi sorunların yaşanmaması için balkon sistemlerinin belirli aralıklarla periyodik bakımlarının yapılmasının da büyük önemi vardır.  Doğru montaj, kullanılan ürünlerin kalitesi, ve düzenli bakımının yapılması ile hiçbir şekilde cam balkonunuzda su sızdırma gibi bir problemle asla karşılaşmazsınız. 

Cam Balkonlarda Tam Olarak %100 Su Sızdırmazlık Olabiliyor Mu?

Günümüzün en popüler ve estetik görünüm sunan balkon sistemi cam balkon sistemleridir. Bu balkon sistemleri hareketli parçaların bir araya gelmesi ile oluşturulmaktadır. Dolayısıyla cam balkon sistemleri için %100 su sızdırmazlık garantisi sunulmamaktadır. Lakin bu gibi garantileri sunan firmalara itibar etmemek gerekir. Ancak %98 ile 99 oranında bir su sızdırmazlık garantisinden söz edilebilir. 

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.