Cam Balkon Kalitesi Nasıl Anlaşılır? - Ferah Dizayn

Cam balkon, yeni nesil balkon dekorasyonunda, yapım aşamasında önem verilen noktalardan biridir. Birçok kişinin hayalini kurduğu balkon tasarımı içerisindedir. Ancak bu aşamada hazırlanan cam balkonun tasarımsal, aksesuar detayları gibi birçok noktada bilgili olmakta fayda vardır. Bu yüzden kaliteli cam balkon konusunda kapsamlı bir araştırma yapmak da önemlidir. Detaylı olarak bahsetmek gerekirse de cam balkon kalitesi, iki üç yıl sonrasında kendini göstermektedir. Sizler, balkon tasarımının yapımında bu konuda bilgisiz olsanız da geçen zamanla birlikte camın durumunu görmeniz mümkün olacaktır. Özellikle camın yapısı, özellikleri ve dikkat edilmesi gerekenlere karşı daha hassas olmakta fayda vardır.

Kaliteli Cam Balkonun Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Kaliteli bir cam balkonun bazı gereklilikleri bulunmaktadır. Örneklendirmek gerekirse de cam balkon yapımında, camın cinsinin en az sekiz mm ya da on mm kadar kalın temperli, düz rodajlı olması önerilmektedir. Ayrıca kullanılan camın, kesinlikle şişe cam patentli olması gerekmektedir. Bundan ötürü cam piyasası içerisinde maliyetin daha düşük olmasını amaçlayarak hareket eden, rekabet ortamına göre hizmet verem firmalardan kaçınılmalıdır. Firmaların ithal cam yönelimleri göz önünde bulundurulup seçim yapılması daha doğru olacaktır. Bunların yanı sıra camların ilerleyen dönemlerde ortaya çıkaracağı sorunlardan uzaklaşmak için de kaliteli, güvenilir ve sektörün iyisi olan firmalara yönelmek çok daha doğru olacaktır.

Kalite standartlarına uygun olarak belirlenen cam balkon özelliklerinin de en iyi şekilde imal edilmesi gerekmektedir. Kullanılan alüminyum profillerin, orijinal, hurda olmayan malzemelerden üretilmesi de önemli bir detaydır. Ek olarak kullanılan tekerlek sistemlerinin, paslanmaz metal gövdeye sahip olması, zamana karşı daha dayanıklı olması gibi noktalar oldukça önemlidir.

En Kaliteli Cam Balkon Neye Göre Belirlenir?

En kaliteli cam balkonun yapılabilmesi için kullanılacak olan alüminyum profilin et kalınlığının 3 mm olması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanılan profil içerisinde hurda malzemelerin bulunmaması, önemli faktörler içerisinde yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak hazırlanacak olan cam balkonun, ekstra durumlar olmadığı müddetçe, natürel eloksal olması daha doğru olacaktır. Teker gövdesinde iki tane rulman olması da uygun olandır. Cam aralarında yer alan şeffaf fitillerin UV ışınlarına dayanıklı olması da gerekmektedir. Ek olarak şeffaf fitillerin sağlıklı olması da atlanmaması gereken noktalar içerisinde yer alması beklenmektedir. Dikkat edilmesi beklenen en önemli noktalardan biri balkon ölçülerinin en doğru şekilde alınması, ölçü ve akabinde montaj işlemlerinin eksiksiz bir biçimde yapılması gerekmektedir.

Cam balkon yapımı sırasında kaliteyi arttıran en önemli seçeneklerden biri kullanılan aksesuarlardır. Bundan ötürü aksesuarların en iyi şekilde kullanılması, özellikle çelik olarak tercih edilmesi daha doğrudur. Çünkü parçaların yani aksesuarların plastik olarak tercih edilmesi, belirli bir süre sonrasında deforme gibi istenmeyen sonuçların elde edilmesine neden olmaktadır.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.