Cam Balkon Fitili Nasıl Takılır? - Ferah Dizayn

Cam balkon sistemleri hem kullanışlı alan yaratmak hem de modern görünüm kazandırmak için tercih edilmektedir. Evinizde balkonunuza yaptırabileceğiniz bu sistem sayesinde yaz- kış balkonunuzu kolayca kullanabilirsiniz. Cam balkonlar yapıldıktan sonra uzun ömürlü bir kullanım için bakım istemektedirler.

Cam balkon sistemlerinde bulunan camların arasının kapanması için şeffaf plastik fitiller bulunmaktadır. Bu fitiller zamanla sararma, kırılma, hasar görme gibi sorunlarla karşılaşabilir. Uzun ömürlü bir kullanım isteyenler için ise alüminyum fitiller bulunmaktadır. İsterseniz plastik fitilleri yenileyebilir isterseniz plastik yerine alüminyum fitil kullanabilirsiniz.

Alüminyum fitiller şu özellikler bulunur;

  • Plastik fitiller gibi sararma olmaz
  • Kolay kırılmaz
  • Montajı oldukça kolaydır
  • Tek fitil ömür boyu kullanılabilir
  • Silikon ile cama kolay bir şekilde yapışır
  • İstediğiniz renkte olabilir
  • Estetik bir görünüm sağlar

İster plastik ister alüminyum fitil tercih edin ikisini de kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Peki fitil nasıl takılır? Gelin bu sorunun yanıtını hep birlikte görelim;

  • Öncelikle sitemiz üzerinden istediğiniz boyutlardaki fitilleri sipariş verebilirsiniz. Size gönderilen fitilleri takmak için tek ihtiyacınız olan bir silikondur. Aldığınız fitilleri uygulamadan önce camlar arasındaki kanat bölümlerine takarak denemeniz gerekmektedir. Bu sayede camların rahat açılıp açılmadığını görebilirsiniz.
  • Fitillerde fırça olmayan taraflar camlara denk gelecek şekilde olmalıdır.
  • Fırça olmayan bölüme silikon ile sabitleme yapmanız gerekmektedir. Silikon işlemini bitirdikten sonra elinizle bastırarak daha iyi yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Fitil Takılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Camlarınız arasına fitil takarken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunların başında silikonun uygulaması gelmektedir. Silikonu fazla olmayacak şekilde uygulamanız gerekmektedir. Bunun nedeni fitil yerleştiğinde silikon fazla gelerek kaydırma yapabilir. Bir başka detay ise fitilin fırça yönüne dikkat edilmesidir. Fırça olmayan bölüm cama denk gelecek şekilde uygulama yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gerekilen bir başka detay ise silikon uygulandıktan sonra fitili kolay bir şekilde cama takabilirsiniz. Taktıktan sonra cama ve fitile zarar vermeyecek bir şekilde ya da bir malzeme ile en üstten alta doğru fitile vurmanız gerekmektedir. Bu sayede cam ve fitil arasında boşluk kalmayacaktır.

Siz de birbirinden farklı cam balkon ve cam balkon malzemeleri için Ferah Dizayn’ı ziyaret edebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.

 

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.