Cam Balkon Camları Nasıl Sökülür? - Ferah Dizayn

Cam balkonlar son dönemlerde evini geniş bir kullanım alanına dönüştürmek, yaz kış balkon keyfi yapmak, balkonuna minik bir bahçe yaratmak isteyenler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Birbirinden farklı balkonlara uyumlu olacak cam balkon sistemlerinin bakımları da yapılmalıdır. Evine cam balkon yaptıran kişiler taşınma durumlarında mevcut cam balkonu sistemini yeni evlerine taşımak isteyebilir. Cam balkon sökülür mü sorusu ise oldukça sık merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Büyük ya da küçük bütün cam balkonlarda sökme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Gelin cam balkon sökümü nasıl yapılır birlikte bakalım;

Cam balkon sistemlerinde pimapen ya da alüminyum profil kasalar kullanılmaktadır. Montajın yapılması gibi sökme işlemi de hem kolay hem de oldukça hızlı bir şekilde yapılır. Sadece taşınma için değil cam balkonda meydana gelen bükülme, eğilme, yamulma gibi sorunlarda sökülerek kısa sürede halledilebilir.

Cam balkon sökülürken ustadan yardım almanız önerilmektedir. Bu sayede daha kolay ve hasarsız bir şekilde camların sökümünü gerçekleştirebilirsiniz Kendiniz yapmak isterseniz de balkon camlarına zarar vermeyecek şekilde yapmanız önerilmektedir. Cam balkonu söküp yeni kullanmak istediğiniz alana uyumlu olup olmadığına önceden yapacağınız ölçümler ile karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü profil ve camlar birbiri için uyumludur yeni cam kesilmemektedir.

Cam Balkonlar Sökülür mü?

Kiracısı olduğunuz evde cam balkon yaptırdıysanız ve taşınmak istiyorsanız cam balkonunuzu da yanınızda götürebilirsiniz. Cam balkon sistemleri hem kullanışlı olmaları hem de estetik görünümleri sayesinde oldukça sık kullanılan ve tercih edilen ürünler arasındadır. Bu ürünler ile kış bahçeleri, depolama alanları, yazlıklar için bahçe içinde kapalı alan imkanı gibi birçok kullanım alanı alternatifi bulunmaktadır. Cam balkonların maliyetleri cam tipi, kalitesi, marka, boy gibi unsurlara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle yeni bir cam balkon yaptırmak yerine bir kere yaptırdığınız cam balkonu söktürerek yeni evinize kolayca uygulayabilirsiniz. Tabi bunu yaptırmak için yeni takılacak alanın ölçülerinin tutması ce cam balkonun sökümünün yapılabilmesi gerekmektedir.

Sökümü yapılabilen cam balkon sistemleri şöyle sıralanmaktadır:

  • Kış Bahçesi
  • Motorlu cam balkon sistemleri
  • Isıcamlı cam balkon sistemleri
  • Katlanır cam balkon sistemleri
  • Askılı cam balkon sistemleri
  • Giyotin cam
  • Sürgülü cam balkon sistemleri

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.