Buzlu Cam Kapı Nasıl Temizlenir? - Ferah Dizayn

Buzlu camlar, evde birçok yerde görülen cam çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Camların buzlu yapılması halinde de camın diğer tarafı görünmeyecek bir yapıyla karşılaşılmaktadır. Cam yüzeyin temizliği sırasında da buzlu cam özelliğin korunması önem arz etmektedir. Yani aslında buzlu cam temizliğindeki asıl hedef temizliğin en iyi şekilde yapılması kadar, buzlu cam özelliğinin bozulmamasını hedeflemektir. Yani yapısal özelliğinin en doğru şekilde korunması, doğru malzemelerin ve uygun yöntemlerin kullanılması olarak görülmektedir. Kirin yok edilmesi hedeflendiğinden buzlu cam temizlik uygulamaları sırasında özel tekniklerin kullanılması önerilmektedir.

Buzlu cam kapı temizliği sırasında gerekli malzemelerin kullanılması, cam temizliğinde atlanmaması gereken adımların incelenmesi beklenmektedir. Buzlu cam kapı temizliği uygulamaları bu sayede çok daha kolay ve etkili sonuçlarla birlikte karşınıza çıkmaktadır. Camların derinlemesine temizliği gibi üzerinde bulunan lekenin silinmesi için de farklı uygulamalardan destek alınmaktadır. Temizlik sırasında kullanılan yöntemlerin lekeleri temizlemesi kadar leke oluşumuna engel olduğu da gözlemlenmektedir. Bu yüzden temizlik sırasında kullanılan yöntemler, evlerde yer alan buzlu camların pırıl pırıl olması ve temizlikten ödün verilmemesi için uygundur.

Buzlu camların temizlenmesi sırasında yumuşatıcı kullanımı, gerekli olan temizlik malzemelerinin neler olduğu gibi detaylar bulunmaktadır. Ayrıca temizlik uygulamaları sırasında kullanılan malzemelerin temizliğe odaklı olması önemsenmektedir. Bu yüzden sıklıkla tercih edilenler içerisinde beyaz sirke, pirinç fırça gibi önemli seçenekler yer almaktadır.

Buzlu Cam Kapı Temizliğinde Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Buzlu cam kapı temizliği sırasında aşındırıcı ürünlerin kullanılması önerilmektedir. Bilindiği üzere buzlu camlar, gözenekli bir yapıyla karşınıza çıkar. Düz bir cam olmaması, camın gözenekli yapılarının bulunması da camın düzensiz bir şekilde hazırlanan yüzeyinden kaynaklanmaktadır. Bunların yanı sıra buzlu camların temizliği sırasında aşındırıcı ürünlerden destek almak, temizlik oranının çok daha iyi bir şekilde tamamlanması anlamına gelmektedir.

Buzlu cam kapı temizliğinin öncesinde de yapılması gereken kirlerin, kalıntıların sade bir suyla temizlenmesidir. Bu sayede suyun ardından kalan tortunun hangi türde olduğu belirlenip, kullanılacak aşındırıcı ürüne karar verilmektedir. Temizlik sırasında beyaz sirke kullanımı ve pirinç bir fırça kullanarak ovalama durumları da önemli olan noktalar içerisindedir.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.