Alüminyum Korkuluk Nasıl Sökülür? - Ferah Dizayn

Alüminyum Korkuluk Nasıl Sökülür

Alüminyum korkuluklar, özellikle apartman dairelerinde en sık tercih edilen korkuluk sistemleri olarak bilinmektedir. Bu durumun en temel nedeni hızlı bir şekilde kurulmaları, fiyatlarının ise uygun olmasıdır. Alüminyum korkuluk sistemleri ara kayıtlı ve camlı olacak şekilde kullanılmaktadır. Detaylı olarak incelediğiniz zaman farklı pek çok model ve renk seçeneğinin olduğu da bilinmektedir. İnsanlar alüminyum korkuluk nasıl takılır sorusunu sıkça sordukları gibi alüminyum korkulukların nasıl çıkarıldığını da merak etmektedir. Bu aşamada en çok tercih edilen korkuluk modellerinden olmasının anı sıra hızlı takılma ve sökülme özelliği ile öne çıkmaktadır. Paslanmaya da dayanıklı olması, kullanım avantajlarının bir hayli yüksek olduğunu göstermektedir.

Alüminyum korkuluğun çıkarılması için muhakkak bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Hem korkuluğun yeniden kullanılabilmesi hem de olumsuz durumların engellenmesi açısından bu oldukça önemlidir. Detaylandırmak gerekirse de korkulukların üst kısımlarında bulunan el yaslananları, üstteki profillere sıkıca vidalanmaktadır. Bu vidaların çıkarılması gerekmektedir. Aynı şekilde korkulukların altı kısmında ayak takımı bulunmaktadır.

Ayak takımı montajının yapılması, dengenin kurulmasında önemlidir. Takım koltukların altına yerleştirilmiş ve vidalar sıkılmıştır, bu vidaları gevşetmeniz gerekmektedir. Korkulukları ve profilleri birbirine bağlayan vidaların da açılması gerekir.
Uzman ekip alüminyum korkulukların çıkarılması için korkulukların sabitlenmesinde kullanılan kelepçeleri de gevşetmektedir. Sıkılan vidaları açmaktadır. Böylece mekanizma birbirinden ayrılmaktadır. Tüm mekanizmanın çıkarılması noktasında zorluk yaşanmaması açısından tek kişi olmamanız da önemlidir. Sistemi bir ekip olarak takıp çıkarmak en doğru olandır. Olası kazaları önlemek, istenmeyen durumlara karşı önlem almak açısından bu oldukça doğru bir adımdır.

Alüminyum Korkulukların Kullanım Alanları Nelerdir?

Alüminyum korkuluklar için birden fazla kullanım alanı sunmak mümkündür. Bunlardan söz etmek gerekirse de alüminyum korkuluklar iç mekânlarda merdivenlerde kullanıma uygundur. Merdivenlerin yanlarında kullanılması sayesinde düşme riskini en aza indirmenize yardımcı olmaktadır. Güvenlik açısından önemli bir katkısının olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Balkonlarda, teraslarda yine güvenliğin sağlanması amacıyla kullanıma uygundur. Diğer yandan açık havada rahatça zaman geçirebilmek, keyifli bir ortam oluşturmak açısından da önemli bir avantaj olduğu bilinmektedir. Alüminyum korkuluklar, havuz alanlarında da kullanılmaktadır. Havuz çevresinde bir güvenlik alanı oluşturulmasını sağlamaktadır. Alüminyum korkuluk modelleri, engelli erişiminin sağlanması amacıyla da sıkça kullanılmaktadır. Rampada, yürüme yollarında güvenlik önlemlerinin arttırılması için kullanılan bir sistem olarak bilinmektedir.

Alüminyum Korkulukların Avantajları Nelerdir?

Genel olarak merdivenlerde, balkonlarda kullanılan alüminyum korkuluklar, dayanıklıdır. Hafif ve dayanıklı olmasından ötürü birçok kişinin ortak tercihleri arasında yer almaktadır. Diğer yandan kullanım özellikleri, kolaylıkla çıkarılıp takılması da fırsat olarak değerlendirilmektedir. Bu korkuluk seçenekleri farklı boyutlardaki alüminyum profillerden oluşmaktadır. İçerisinde açık hava uygulamalarında da kullanımı söz konusudur. Alüminyum korkulukların bazı avantajlarından söz etmek gerekirse de hafif olmaları, montaj işlemlerinin daha kolay bir şekilde tamamlanabilmesini sağlamaktadır.
Dayanıklı olmaları sayesinde uzun ömürlü bir yapılarının olduğu bilinmektedir. Paslanma, çürüme gibi istenmeyen durumları engellerler. Alüminyum korkuluk söküldükten sonra uygun ölçülerin bulunduğu farklı alanlarda da kullanıma uyumludur. Estetik yapıları sayesinde modern bir görünüm elde etmenize yardımcı olurlar. Farklı renkleri ve tasarımları ile binalarda estetik bir duruş sunarlar.
Alüminyum korkuluklar kolay bir bakım süreci barındırmaktadır. Bakım gerektirmiyor olmalarının yanı sıra temizlik işlemleri de bir hayli kolaydır. Belirli aralıklarla temizliğinin yapılması, istenmeyen durumların önüne geçilmesi açısından bir avantaj olarak değerlendirilmektedir. Alüminyum korkulukların kullanılması, diğer malzemelerle karşılaştırdığınız zaman çok daha uygun bir fiyat planıyla karşınıza çıkar. Bu sayede birden fazla noktada beklentilerinizle buluşma şansına sahip olabilirsiniz.

Kişiye özel
tasarımlar

Ferah Dizayn duşakabin, nokta atışı yapma adına tüm müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en ince ayrıntılara kadar düşünüp tasarlayarak ferahlığı detaylarda bulma ilkesini benimsemiş bir tasarım ve imalat firmasıdır.